Yatırım yapmaya başla!

Maserati Gelecek Seneye Tamamen Yeni Bir Spor Araba Sözü Veriyor!

Maserati, 4 yıllık üretim yol haritasını değiştirerek sürpriz modeller yapacağını söyledi.
Maserati Gelecek Seneye Tamamen Yeni Bir Spor Araba Sözü Veriyor!

Maserati’nin önceden yayınladığı yol haritası ardından gelecek yıl için planlarının değişmiş olduğunu görüyoruz. FCA, fitilini yaktığı lüks markasının yeniden eski canlılığında olması için uğraş veriyor. 2020 ile 2023 yılları arası verilen üretim planlamasında, tamamen yeni bir spor araba gözüküyor. Haliyle de ilk aklımıza gelen Alfieri EV tek kapılısı oluyor.

Geçmiş dönemlerde, 2014 yılında gösterilen Alfieri Concept projesinin üretimde benzer haliyle hayata geçirme planlarını okumuştuk. 5 sene önce çizilen bir modellemenin kapsamı, en az bundan sonra da bir 5 sene kadar idare edecek seviyede. İşte Maserati’nin yeni ürün yol haritası!

2020 yılında Levante, Ghibli ve Quattroporte’nin yenilenmiş hallerini göreceğiz.

Markanın şekil üstadı SUV’u Levante, güncellemeye alınacak. Biraz değiştirilmesi gerektiğini anlayan İtalyan markanın SUV aracında çok dışarıda bir tasarım yapmayacağını düşünüyoruz. Öte yandan hazırlıklar Quattroporte’ye de yapılıyor. Bu modelde de değişim vurgusunun far yapısı ve dijital ağırlıklı yapılmasını bekliyoruz.

Gelecek sene planlarının en sonunda gizlenmiş bir spor araba var. Araç hakkında çeşitli rivayetler var. Alfieri diye düşünmemiz normal olsa ve çok istesek de Maserati, daha başka şeyler düşünüyor gibi. Sürekli Alfieri isminin söylenmesi ardından plan cetvelinde bu adın geçmiyor olması, farklı bir şekle sahip tek kapılının çağrışımını yapıyor. Sevgili okuyucularımız bize göre Maserati ağızları açık bırakacak “beklenmedik farklı tasarımlı” bir modeli gösterecek.

2021 model yılında Maserati, Levante altında konumlu olacak bir D-UV araç planıyla geliyor.

Lüks orta boy Levante’den biraz daha kompakt karoserde D-UV planları mevcut. Biz bu modelin, genel marka yüzünün temsilcisi olacağını düşünüyoruz. Devam ettiğimizde; 2020 yılındaki gizemli spor arabanın 2021 yılında üstü açık versiyonu da çıkartılacak. 3. adımda da tamamen yeni GranTurismo lansmanı yapılacak.

2022’de işler İtalyan şirket için biraz daha heyecanlı olacak.

Şekil dönüşümüne uğrayacak GranTurismo çerçevesinde GranCabrio yolu açılıyor. Modellerin Alfieri şekilleri üzerinden yapılması ön görülüyor. Ayrıca bu Maserati’nin 2018 planlarında vardı.

Marka planlarında 2023 yılın gelindiğinde tamamen yeni Levante çıkartılacak.

2017 model yılı olarak piyasada satışlarına başlanan Levante, 6 yıl sonra yenilenmiş olacak. Normalde makyajlama süreçleri daha öne alınmıştı ancak Maserati bunu erteledi. Diğer bilgiler arasında marka modellerinin her biri elektrik motorlarıyla yürütülecek. Fişli hibrit olarak çıkacak seriler, kWh’sı yüksek pillerden ortalama 60-70 km menzil vermesi bekleniyor.

Yeni bir coupe ve cabrio ile heyecanlandıran Maserati, D-UV kompakt SUV geçişiyle de merakımızı artırdı. Öncekilere göre değişiklik gösteren yol haritasına göre FCA’nın yeni planlamasında biraz sadeleştirme gittiğini görüyoruz.

Anlam veremediğimiz bir kısım da İtalyan şirketin kısa bir süre önce “küçük bir sedan ve SUV olmayacak” demesi ardından harita üzerinde D-UV adlı bir işaretlemenin yapılması.

Hatırlatma maksatlı; motor ünitesi vermeyi kesen Ferrari, Maserati’nin BMW ile anlaşmasına neden olmuştu. Marka hakkında verilen son bilgiler bunlar. Plan krokisi değişir mi bilemiyoruz ancak gelecek seneden itibaren güzel modellerin geleceğini biliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum