Yatırım yapmaya başla!

Maserati Gelecek Yeni Elektrikli Araçlarının Hangileri Olduğunu Söyledi!

Maserati, elektrikli modellerinin nasıl olacağını ve güncel modelleri üzerinde neler yapacağını detaylarıyla açıkladı.
Maserati Gelecek Yeni Elektrikli Araçlarının Hangileri Olduğunu Söyledi!

Maserati’nin elektrikli araçlara geçişinin ilk adımını birkaç yıldır Alfieri modeli ile sizlere aktarmıştık. FCA’nın oyun planlarında bu yeni nesil motorlu spor aracın kesin olarak inşa edileceği söylenmişti. Premium segmentin de hızla kaydığı yeni motor akımında, Maserati iddialı bir giriş yapacağını son haberle duyurdu. Güncel Levante, Ghibli ve Quattroporte’nin farklı taraflarını temsil edecek gelecek elektrikli modeller, GT ve SUV şeklinde olması kararlaştırılmış.

Bunun için FCA kesenin ağzını açmış ve 5.5 milyar dolarlık bir yatırım programı hazırlamış. Azımsanmayacak bir yatırımdan söz edildiğine göre sonunda İtalyan markadan hayret verici lüks modeller geliyor demek. 3 farklı tesiste yol alınarak, üretimdeki modellerin aynı anda dönüşümlerine de girileceği söylendi. İşte detaylar;

Modena, Cassino ve Torino fabrikaları yeni nesiller için baştan şekillendiriliyor.

Maserati, tüm yeni modellerin hem inovasyonu hem de markanın DNA’sına gömülü yüksek performansı sağlayabilen hibrit ve pilli elektrikli tahrik sistemlerini benimseyeceğine kavuşturulacağını bildirdi. Anladığımız kadarı ile değişen yalnızca aktarım organları olacak. Markanın lüks ve konfor anlayışı bilinen şeklinde devam ederek, alt yapı elektrikli motorların oluşturduğu kuvvete göre oluşturulacak.

Maserati ısrarla ilk EV aracın spor araba olacağını söyledi. İsmini vermese de aklımıza yine Alfieri geliyor. Modena’da inşa edileceği söylenen tek kapılının, diğer GT ve SUV’da da olacak benzersiz sürüş modları, genişletilmiş menzil aralığı ve ultra hızlı şarj etme özelliklerine sahip olacak.

Şirketin demesine göre modeller 3 farklı elektrikli motor sisteminde üretilecek.

Bunun anlamı; hafif hibrit, plug-in hibrit ve tamamen elektrikli güç aktarma organlarına yer verilecek. Maserati’nin geleneksel değerlerinin korunacağı ve teknoloji doluluğunun üst safhada olacağı aktarıldı. Spor aracın 2020 yılında kesin olarak geleceğini biliyoruz. Peki diğerleri ne zaman satış listelerinde yerini alacak?

Tek kapının halledildiği sırada Cassino’daki tesise 877 milyon dolarlık bir para aktarımı yapılarak D segment SUV’un startı verilecek. Aynı zamanda 4×4 model üretilirken yanında Alfa Romeo Stelvio ve Giulia’nın yan bantlardan üretimi devam edecek.

SUV modelin elektrikli motor düzeni ve güçleri hakkında bir bilgi verilmese de öncü bir model olacağını söyledi. Torino merkeze de 877 milyon dolarlık diğer bir yatırım sağlanarak, bu sefer ultra lüks GT’lerin bantlara alınması sağlanacak. Girişimlerini kusursuz bir plan üzerine oturtan Maserati, 2021 yılında GranTurismo ve ardından 2022 yılında GranCanbrio‘yu yollara sürecek.

EV’lere yönelik operasyonlara devam edilirken Levante, Quattroporte ve Ghibli’nin mevcut yelpazesinde geliştirmelere devam edilecek. Markanın ilk hibrit modeli Ghibli olmasına karar verilmiş. En sağlam gelecek teknolojilerden birisi de otonom sürüş. Modeller seviye 2’den başlatılarak, eller serbest seviye 3 sürüş tekniğine kadar yüklü olacak. FCA’nın planları iyi giderse 2020 yılından itibaren Maserati showlarını izleyeceğiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum