Yatırım yapmaya başla!

Martin Sorrell’in Şirketi ABD’li Reklam Ajansıyla 150 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı

Geçen yıl dünyanın en büyük reklamcılık ve halka ilişkiler şirketlerinden WPP’deki görevinden ayrılan Martin Sorrell’in yeni şirketi, 150 milyon dolarlık birleşmeyle gündeme geldi.
Martin Sorrell’in Şirketi ABD’li Reklam Ajansıyla 150 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı

Reklamcılık dünyasının önde gelen ismi Martin Sorrell tarafından 2018’de kurulan medya şirketi S4 Capital, Silikon Vadisi’nin en büyük dijital pazarlama ajansıyla 150 milyon dolarlık birleşme duyurdu.

Geçen yıl 33 yıllık görevin ardından WPP’den ayrılan Martin Sorrell, S4 Capital isimli yeni firmasını kurmuştu. Bugün CNBC’ye verdiği demeçte de birleşmenin bu ay sonuçlandığını doğruladı.

Anlaşmanın 150 milyon dolar olduğunu, 112 milyon doların yarısını hisse, yarısını nakit olarak S4 Capital’in ödeyeceğini ve Firewood’un yıl için hedeflerine ulaşması durumunda gerisinin ondan geleceğini aktardı.

Martin Sorrell S4 Capital Firewood Alma 2010 yılında Lanya ve Juan Zambrano tarafından kurulan Firewood’un Silikon Vadisi’ndeki en büyük dijital ajans olduğu ve şirketin S4 Capital’in dijital içerik kolu olan MediaMonks’a katılacağı belirtildi. “Temiz bir sayfayla başladık, bir yıldır bu işteyiz ve Firewood’un ardından 23 ülkede 1.800 kişiye ve 600 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahibiz” diyen Martin Sorrell, S4 içinde bir tane kurmak yerine yerleşik bir ajansla birleşme kararının organik büyüme arayışıyla alakalı olduğunu söyledi.

Bu yılın ilk yarısında yüzde 40 gibi bir oranda yükseldiklerini, Temmuz ve Ağustos aylarına girerken daha da güçlendiklerini vurgulayarak, çok önemli bir organik büyüme gösterdiklerini anlattı.

Martin Sorrell S4 Capital Yükseliş AçıklamasıBüyümenin dijital pazarda neler olup bittiğini yansıttığını da; “Dijital pazar bu yılın ilk altı ayında yüzde 20 oranında artarken, geleneksel reklamcılık yüzde 3 oranında azaldı” ifadeleriyle dile getirdi. Ayrıca geleneksel işle ilgili hiçbir şey yapmak istemediğini çünkü yavaş büyümenin sıfır büyüme anlamına geldiğini şöyle ekledi:

“Geleneksel ajanslar fiyatlandırma için mücadele ediyor, enflasyonla mücadele ediyor ve bu durum ajansı, müşteri ve medya sahipleri arasında büyük bir baskı altına sokuyor. Muhtemelen haklı çıkamayacakları şeyleri garanti ederek işi kazanmaya çalışıyorlar. Dijital tarafta ise bu kas gücüyle ilgili değil, beyinle ilgili.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum