Yatırım yapmaya başla!

İngiliz Milyoner Facebook’tan Kazanacağı Parayı Dolandırıcılık Karşıtı Kurumlara Bağışlayacak!

İngiltere'nin ünlü finans uzmanı Martin Lewis, Facebook'tan para kazandığı takdirde bunu dolandırıcılık karşıtı kurumlara bağışlayacağını açıkladı. Detaylar aşağıda...
İngiliz Milyoner Facebook’tan Kazanacağı Parayı Dolandırıcılık Karşıtı Kurumlara Bağışlayacak!

İngiliz milyoner Martin Lewis’in Facebook suçlamalarının ardından sosyal medya devinin konuyla ilgili açıklamaları yankı uyandırdı. Zira Lewis Facebook’un suçlamalara karşılık verdiği yanıtların sorumsuzca olduğunu belirtirken, ünlü milyonerin avukatı da şirketin taleplerine cevap vermesinin 3 haftayı bulduğunu dile getirdi.

Martin Lewis de Business Insider’a verdiği demeçte; Facebook’un yaptığı şeyin kesinlikle yararsız olduğunu, böyle bir hareketin dünya devi bir şirketten gelmesini asla beklemediğini söyledi.

İngiliz finans sektörünün önde gelen isimlerinden olan milyoner Martin Lewis’in Facebook’la yaşadığı gerginlik tüm hızıyla devam ediyor.

 Martin Lewis Facebook Suçlamaları Martin Lewis’in kaleme aldığı blog yazısıyla birlikte gündeme oturan suçlamasına göre Facebook kendisinin adının ve yüzünün bulunduğu reklamlar konusunda bir şey yapmıyordu. Nitekim geçen yıl boyunca 50’den fazla reklamı sitesinde yayınlayan Facebook’a bu duruma izin vermediğini söylemesine rağmen sosyal medya devi gereken önlemleri almamıştı.

“Yeter artık” şeklinde sözleriyle Facebook’a karşı savaş bayrağı açan Lewis, sahtekarların kendi adını kullanarak masum insanların parasını çalmasına izin
vermeyeceğini açıklamıştı.

 Martin Lewis Facebook'un Sahte Reklamları Kaldırmadığını Söyledi Facebook’un sorumluluk alma vaktinin geldiğini vurgulayan Lewis, defalarca sahte bitcoin reklamlarında göründüğü ve bu durumun imajını ne kadar kötü etkilediği yönünde konuşmalar yapmıştı. Reklamların kaldırılmasının epey uzun zaman aldığını söyleyen Lewis, sürecin tekrar tekrar başa döndüğünü iddia etmişti.

Neticede Lewis Facebook’u dava edeceğini söylemiş, sosyal medya devi ise Lewis’in iddialarını yalanlarcasına Lewis’in taleplerine karşılık verdiklerini belirtmişti.

Facebook Büyük Bir Yaptırımla Karşı Karşıya Gelebilir Sosyal medya devinden bir sözcünün yaptığı açıklamaya göre Facebook politikalarını çiğneyen binlerce reklamı sitesinden kaldırmış ve Lewis’in temsilcileriyle iletişime geçmişti. Hatta bir sözcünün BI’ya verdiği demece göre Facebook Lewis’e deneyimlediği sorunları konuşmaları için şahsen görüşme teklif etmişti.

Sonuçta; Lewis’in mahkemeye taşıyacağını söylediği suçlamalarında Facebook haksız bulunursa epey yüklü para cezasına çarptırılabilir.

Martin Lewis'in Facebook Açıklamaları Bu da Facebook’un yalnızca Lewis’in zararını karşılamayıp aynı zamanda adı kullanılarak yapılmış sahte reklamlardan elde edilen karı da milyonere ödemesi anlamına gelebilir.

Ancak halihazırda yeteri kadar parası olan (175 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor) İngiliz para tasarrufu uzmanı Martin Lewis, Facebook’tan alacağı tazminatı kendi yararına kullanamayacağını, bunun yerine dolandırıcılık karşıtı hayır kurumlarına bağış yapacağını dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum