Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kıdemli Yatırımcı Martin Gilbert, 2020’de Standard Life Aberdeen’den Ayrılıyor

Martin Gilbert, Eylül 2020’de Standard Life Aberdeen’deki görevini bırakıyor. Detaylar aşağıda;
Kıdemli Yatırımcı Martin Gilbert, 2020’de Standard Life Aberdeen’den Ayrılıyor

Tecrübeli yatırımcı Martin Gilbert’ın Eylül 2020’de Standard Life Aberdeen’deki görevinden ayrılacağı açıklandı.

Küresel yatırım şirketinin bugünkü açıklamasına göre Martin Gilbert’ın gelecek yıl İngiltere’nin en başarılı varlık yöneticilerinden birinin sorumluluğundaki 30 yıldan fazla süren kariyerine son vereceği belirtildi.

500 milyar sterlin değerindeki fon şirketi, 2017’de Standard Life ile birleşmesinin ardından başkan yardımcısı olarak görev yapan Martin Gilbert’ın Mayıs ayındaki yıllık toplantıda yeniden seçim için adaylığını koymayacağını aktardı.

Standard Life Aberdeen Başkanı Douglas Flint, yöneticinin ayrılığına ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Martin’in Aberdeen Asset Management’i gerçek anlamda küresel ve saygın bir yatırım firması haline getirme konusundaki başarısını büyütmek mümkün değil.

Bu başarıyı elde etmek için yetenek çekme kabiliyeti ve firmanın müşterilerine bağlılığı, gelecekteki başarımız için sağlam bir temel oluşturur ve şirketimize gurur duyması gereken bir miras bırakır. Kurul ve diğer hissedarlar adına, Martin’e, özellikle Ağustos 2017’de birleşmenin ardından Standard Life Aberdeen’e verdiği özel hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Öte yandan firma açıklamasında Gilbert’ın ayrılana kadar, müşterilerle ilişkileri güçlendirmeye, yeni işler kazanmaya ve küresel ağından ve yeteneklerinden potansiyel elde etmeye odaklanmaya devam edeceğini bildirdi.

 Martin Gilbert, 2020’de Standard Life Aberdeen’den AyrılıyorGilbert’ın kilit müşterisinin, endüstrisinin ve düzenleyici ilişkilerinin Flint’e devredileceği de aktarıldı. Martin Gilbert da ayrılığıyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu: “Yönetimi altında 50 milyon sterlin ile Aberdeen’deki bir ofiste sadece üç kişi olduğumuz en eski günlerden buraya müthiş bir yolculuk oldu. Şirketi son derece emin ellerde daha fazla büyüme ve refah için iyi bir konumda bırakacağım.”

Sonuçta Martin Gilbert, 1983 yılında Aberdeen Asset Management’ın kurucu ortağı ve CEO’su olmuş ve liderlik görevini 2017’de Standard Life ile birleşmesine kadar sürdürmüştü. Ancak o zaman gücünü kaybetmiş, birleşmenin ardından şu anda şirketin tek CEO’su olan Keith Skeoch ile birlikte işin eş CEO’su olmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum