Yatırım yapmaya başla!

Mars Keşif Aracı Curiosity’nin Gönderdiği 360 Derece Video ile Tura ÇıkınNASA bilindiği üzere 2012 yılında Mars hakkında önemli bilgiler elde etmek için Curiosity keşif aracını göndermişti. Kızıl Gezegen ile ilgili bugüne kadar çok fazla veri toplayan keşif aracı, son olarak izleyenleri tura çıkaracak yeni görüntüler yolladı. YouTube’un sunduğu 360 derece görünüm özelliği ile Mars görüntüleri birleşince ortaya ilgi çekici bir video çıktı.

Yayınlanan videoda Curiosity’nin geçtiğimiz ay ayrıldığı Rubin bölgesinden görüntülere yer verilmiş. Video sonrası NASA resmi sitesinden açıklama yaptı ve görüntülerle ilgili önemli bilgilendirmelerde bulundu.

Görüntülerin 19 Aralık tarihinde çekildiğini duyuran NASA Ocak ayında tepeyi terk etti ve açıklamasında “Curiosity, Vera Rubin tepesini 2017’den bu yana inceliyordu. Buradan ayrılan uzay aracı şimdi yeni hedefine doğru ilerliyor. Curiosity’nin bir sonraki inceleme yeri olan Glenn Torridon, kil mineralleri anlamında epey zengin bir bölge. Burada yapılacak çalışmaların Mars’ın antik gölleriyle ilgili bazı sorulara yanıt verebileceğini düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Kızıl Gezegen’de bulunan Curiosity, aktif görevini halen InSight ile beraber yürütmeye devam ediyor. NASA’nın gezegene indirdiği bir diğer keşif aracı Opportunity ile aylardır iletişim kurulamıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum