Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

M&S Türkiye’de Mağaza Kapatacak mı?

M&S Türkiye’de Mağaza Kapatacak mı?

İngiltere merkezli olan ve dünyanın en saygın perakende şirketlerinden biri olarak gösterilen Marks and Spencer (M&S), tüm dünyada hizmet veren birçok mağazasını kapatma kararı aldığını kamuoyuna açıklamıştı. Peki, ünlü şirket Türkiye’de de mağaza kapatacak mı? Tüm merak edilenler haberimizde;

Kuruluş temelleri 1884 yılına kadar uzanan dünyaca ünlü İngiliz perakende devi Marks and Spencer (M&S), son günlerde aldığı kararlarla tüketicilerini şaşkınlığa uğratmaya devam ediyor. Bilindiği üzere dünya genelinde 30 ülkede 600’ü aşkın mağazasıyla hizmet veren dev şirket, Türkiye’de de 10’un üzerinde ilde toplamda 43 mağazada tüketicilere hizmet vermekte. Kalitenin ve modanın sembolü haline gelen kuruluş, geçtiğimiz haftalarda dünya kamuoyuna yaptığı açıklamada; İngiltere’de 30, dünya genelinde ise 83 mağazasını kapatma kararı aldığını duyurmuştu.

M&S şirketlerini neden kapatıyor?

5.3 milyar sterlin piyasa değerine sahip olan ünlü şirketin aldığı karar, sektörde bomba etkisi yaratmıştı. Tüm dünyada tüketim çılgınlığının her geçen gün giderek arttığı ortam içerisinde, şirketten gelen kararın gerekçesiyle ilgili olarak şu ifadeler yer alıyordu; “Şirketimiz birçok ülkede zarar ediyor.” Böylelikle, M&S’nin halihazırda faaliyet gösteren birçok mağazasını kapatma kararının zarar etmesi nedeniyle olduğu görüldü.

Türkiye mağazalarına ne olacak?

132 yıllık dev şirketin geçen hafta yaptığı mağazalarını kapatma açıklamasının ardından, Türkiye faaliyetlerini sonlandırıp sonlandırmayacağı merak konusu olmuştu. M&S sözcüsü konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; M&S’nin Türkiye’de ortak olduğu grup ile birlikte müşterilerin deneyimini geliştirmeye ve karlılığını arttırmaya devam edeceğini söyledi. Bu doğrultuda, Türkiye faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceklerini belirten şirket sözcüsü, müşterilerin 43 mağazada alışverişlerine devam edebileceklerini ifade etti.

“2 bin 100 çalışan işsiz kalacak”

M&S CEO’su Steve Rowe, bugün kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu. Rowe yaptığı değerlendirmede; Hollanda, Çin ve Fransa başta olmak üzere birçok ülkede faaliyet göstermekte olan mağazalarını kapatacaklarını ve bu doğrultuda 2 bin 100 kişinin işsiz kalacağını söyledi. Açıklamalarının devamında ise Rowe, şirketin almış olduğu bu kararların dijital alışveriş çağında sürdürülebilirliği hedeflemek adına hayata geçirildiğini dile getirdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum