Yatırım yapmaya başla!

Mark Zuckerberg’in Sanal Gerçeklikle İlgili 1 Milyar İnsan Hedefi Dikkat Çekti!

Geçtiğimiz günlerde VR teknolojisini tanıtmasıyla olay olan ve ardından bunun için özür dileyen Facebook’un kurucusu, 1 milyar insanın sanal gerçekliği kullanmasını istiyor. İşte ayrıntılar!
Mark Zuckerberg’in Sanal Gerçeklikle İlgili 1 Milyar İnsan Hedefi Dikkat Çekti!

Geçtiğimiz günlerde VR teknolojisini tanıtmak için yanında kendisi gibi 3G karakterini oluşturmuş Rachel Rubin Franklin ile birlikte Port Riko’yu ziyaret eden Mark Zuckerberg, bu yaptığıyla tüm dünyanın dikkatini çekmişti.

Sosyal medya kullanıcıların sert sözlerle eleştirdiği Zuckerberg, daha sonra Port Riko sokaklarını sanal gerçeklikle gezdiği videodan dolayı özür dilemiş, “tatsız” davranışını affettirmeye çalışmıştı. İşte böyle olaylı bir şekilde dünya gündemine oturan Facebook’un kurucusu şimdi de Facebook Spaces ile ilgili dile getirdiği düşünceleriyle konuşuluyor.

Oculus’un Connect 4 konferansında konuşma yapan Zuckerberg, sanal gerçeklikle ilgili hedeflerinden bahsetti.

Zuckerberg Oculus’un Connect 4 konferansında konuştu

1 milyar insanın, yani dünya nüfusunun % 13’ünün sanal gerçekliği kullanmasını isteyen Mark Zuckerberg, sözleriyle dikkat çekti.

Yeri gelmişken 1 milyar insanın, Facebook nüfusunun % 46’sına tekabül ettiğini de ayrıca belirtelim.

1 milyar insanın sanal gerçekliği kullanmasını istiyor

Diğer bir ifadeyle Zuckerberg, Facebook kullanıcılarının neredeyse yarısının Facebook Spaces kullanmasını istiyor ve böyle olacağını öngörüyor. Ancak kendisi hedefine ne zaman ulaşacağına dair herhangi bir tarih belirtmedi.

VR teknolojisinin kırsal bölgelerde de rahatlıkla kullanılması gerektiğini söyleyen ünlü isim, sanal gerçeklik ürünü Oculus Go’yu da resmen duyurdu.

San Jose’de gerçekleştirilen konferansta bilgisayar ya da akıllı telefona gerek duymadan bağımsız bir şekilde çalışan Oculus Go, 199 dolarlık fiyatıyla da ilgi uyandırdı. Çünkü sanal gerçeklik gözlüğünün yüksek fiyatlarda olması bekleniyordu.

Oculus Go’nun piyasaya ne zaman çıkacağı hakkında kesin bir bilgi verilmezken, ürünün 2018 yılın başında piyasaya sunulacağı bekleniyor. Bakalım, Oculus Go Mark Zuckerberg’in 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşıp, hedeflenen başarıyı yakalayabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum