Paylaşım

Mark Zuckerberg, Sağlık Alanına 3 Milyar Dolarlık Dev Bağış Gerçekleştirdi


 

Facebook’un kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı olan Mark Zuckerberg, sağlık alanına tam 3 milyar dolar düzeyinde dev bir bağış gerçekleştirdi. Meslektaşlarına her fırsatta örnek olmayı başaran Zuckerberg’in dev bağışı ve merak edilen tüm detaylar haberimizde;

Sosyal medya denilince tüm dünyada akla ilk gelen ve hepimizin sıklıkla kullandığı platform olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, yeniden takdir edilesi bir davranışta bulunarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Küresel rekabetin her geçen gün giderek arttığı ortam içerisinde, büyük şirketlerin CEO’larına bakıldığı zaman, hiçbiri Zuckerberg’in yaptığı gibi yardım kuruluşlarına böylesinde dev bağışlarda bulunmuyor. Bu noktada, Zuckerberg yaptığı bağışlarla, iş hayatındaki başarılı profilinin yanına bir de yardımsever kimliğini ekleyerek dünyanın en saygın CEO’larından biri olmayı başarıyor.

Dev bağış hangi hastalıkların tedavisinde kullanılacak?

Başarılı CEO Zuckerberg; hepimizin yakından takip ettiği üzere, birçok toplantı ve platforma eşi Priscilla Chan ile birlikte katılıyor. Her fırsatta mutlu aile tablosunu kamuoyuyla paylaşmaktan kaçınmayan Zuckerberg, Kaliforniya Üniversitesi San Francisco Kampüsü’nde düzenlenen basın toplantısına da eşi Chan ile birlikte katıldı.

Toplantıda gerçekleştireceği bağışla ilgili konuşan Zuckerberg; 3 milyar dolar düzeyinde bir bağış gerçekleştireceğini ve bu bağış kapsamında insanlardaki bütün hastalıkların tedavi edilmesinin amaçlanacağını söyledi. Şu anda çocuk yaştaki insanların yaşamlarının sonuna gelmeden kanser ve birçok tehlikeli hastalıkla baş etmeye çalıştıklarını belirten Zuckerberg, hastalıkların tedavisinde yapılacak araştırmalar için dünya çapında en iyi tıp uzmanları ve mühendislerle bir araya geleceklerini dile getirdi. Zuckerberg, tedavilerde bulunacak yeni yöntem ve teknolojilerin geliştirilmesinin yılları alabileceğini ancak bu noktada sabırlı olunması gerektiğini ifade etti.

Ünlü çift geçen yıl da dev bir bağışta bulunmuştu

Hatırlanacağı üzere ünlü CEO ve eşi Chan, geçen yıl aldıkları kararla tüm dünyanın takdirini üzerlerinde toplamayı başarmışlardı. Ünlü çift kızları Max’in doğumunun hemen ardından Facebook’un 45 milyar dolar değerindeki toplam hisselerinin yüzde 99’unu gelecek senelerde hayır işleri için bağışlayacaklarını tüm dünyaya açıklamışlardı. Tüm detaylara önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın