Yatırım yapmaya başla!

Mark Zuckerberg, Sağlık Alanına 3 Milyar Dolarlık Dev Bağış Gerçekleştirdi

Mark Zuckerberg, Sağlık Alanına 3 Milyar Dolarlık Dev Bağış Gerçekleştirdi

Sosyal medya denilince tüm dünyada akla ilk gelen ve hepimizin sıklıkla kullandığı platform olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, yeniden takdir edilesi bir davranışta bulunarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Küresel rekabetin her geçen gün giderek arttığı ortam içerisinde, büyük şirketlerin CEO’larına bakıldığı zaman, hiçbiri Zuckerberg’in yaptığı gibi yardım kuruluşlarına böylesinde dev bağışlarda bulunmuyor. Bu noktada, Zuckerberg yaptığı bağışlarla, iş hayatındaki başarılı profilinin yanına bir de yardımsever kimliğini ekleyerek dünyanın en saygın CEO’larından biri olmayı başarıyor.

Dev bağış hangi hastalıkların tedavisinde kullanılacak?

Başarılı CEO Zuckerberg; hepimizin yakından takip ettiği üzere, birçok toplantı ve platforma eşi Priscilla Chan ile birlikte katılıyor. Her fırsatta mutlu aile tablosunu kamuoyuyla paylaşmaktan kaçınmayan Zuckerberg, Kaliforniya Üniversitesi San Francisco Kampüsü’nde düzenlenen basın toplantısına da eşi Chan ile birlikte katıldı.

Toplantıda gerçekleştireceği bağışla ilgili konuşan Zuckerberg; 3 milyar dolar düzeyinde bir bağış gerçekleştireceğini ve bu bağış kapsamında insanlardaki bütün hastalıkların tedavi edilmesinin amaçlanacağını söyledi. Şu anda çocuk yaştaki insanların yaşamlarının sonuna gelmeden kanser ve birçok tehlikeli hastalıkla baş etmeye çalıştıklarını belirten Zuckerberg, hastalıkların tedavisinde yapılacak araştırmalar için dünya çapında en iyi tıp uzmanları ve mühendislerle bir araya geleceklerini dile getirdi. Zuckerberg, tedavilerde bulunacak yeni yöntem ve teknolojilerin geliştirilmesinin yılları alabileceğini ancak bu noktada sabırlı olunması gerektiğini ifade etti.

Ünlü çift geçen yıl da dev bir bağışta bulunmuştu

Hatırlanacağı üzere ünlü CEO ve eşi Chan, geçen yıl aldıkları kararla tüm dünyanın takdirini üzerlerinde toplamayı başarmışlardı. Ünlü çift kızları Max’in doğumunun hemen ardından Facebook’un 45 milyar dolar değerindeki toplam hisselerinin yüzde 99’unu gelecek senelerde hayır işleri için bağışlayacaklarını tüm dünyaya açıklamışlardı. Tüm detaylara önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum