Yatırım yapmaya başla!

Zuckerberg: “Haber Kaynağı Sayfaların Değil Kullanıcıların Yararına Değiştirilecek”

Mark Zuckerberg’in Facebook’la ilgili duyurusuna göre haber kaynağı sayfaların yararına değiştirilecek. İşte yeni güncellemeyle birlikte Facebook’ta yaşanacak değişiklikler;
Zuckerberg: “Haber Kaynağı Sayfaların Değil Kullanıcıların Yararına Değiştirilecek”

Geride bıraktığımız yılda yaşanan olumsuzluklara rağmen seneyi göz dolduran bir kazançla kapatan Mark Zuckerberg, dünyanın en zenginlerinin 1 trilyon dolar kazandığı 2017’de 22.6 milyar dolarlık geliriyle dikkat çekmişti.

Geçtiğimiz gün ise Facebook’u düzeltmek istediğini söyleyen Mark Zuckerberg’in 2018’de blockchaine odaklanacağını duymuştuk. Şimdi de Facebook CEO’sunun sosyal medya mecrasının sarsılan imajını toparlamak için yaptığı yeni açıklamasıyla karşı karşıyayız. Bakalım, kullanıcılar yararına yapılacak değişiklik neymiş?

Facebook hakkında yapılan olumsuzluklarla manşetlerde yer eden Zuckerberg, platformunu iyi yönde geliştirmeye kararlı.

Zuckerberg Platformu Kullanıcıların Yararına Değiştirecek Her daim kullanıcıların ve insanların iyiliğini amaçladığını söyleyen Mark Zuckerberg, Facebook’un haber kaynağının olumlu yönde değişikliğe uğrayacağını söyledi. Çünkü kendisi açıklamasında da belirttiği gibi Facebook’un yalnızca eğlence değil, aynı zamanda insanlara iyi şeyler kattığından da emin olmak istiyor.

İşte bu nedenle de; Facebook’un haber kaynağında kullanıcıların etkileşimini artıracak gönderiler görünecek.

Haber Kaynağında Etkileşimli Gönderiler GörünecekÇünkü kullanıcılar; reklam, haber ve tanıtım görmekten arkadaşlarının yaptığı paylaşımları göremez duruma gelmekten şikayetçi. Bu da kullanıcıları pasif bir şekilde haber okumaya, video izlemeye, reklamları incelemeye sürüklüyor. Yani etkileşimi azaltıyor. Tam da bu noktada; geçenlerde öğrendiğimiz araştırma sonuçları devreye giriyor.

Hatırlarsanız; Facebook’tan aktif olmak iyi pasif olmak kötü açıklaması gelmiş, araştırma sonuçları şaşırtmıştı.

Facebook Pasif Kalmak Kullanıcıları Kötü Etkilediği için Değişikliğe GidiliyorÖte yandan şirket yetkilileri; yapılan araştırmaların dikkate alındığını dile getirmiş, her zamanki gibi platformun kullanıcıların iyiliği için geliştirilmeye devam edeceğini vurgulamıştı. Ve görünen o ki Facebook birkaç hafta içinde geleceği söylenen güncellemeyle bunu yapmayı amaçlıyor.

Üzerinde çalışılan güncellemeden sonra kullanıcılar gerçekten beğendiği ve etkileşim içine girdikleri içerikleri görecek.

Facebook Haber Kaynağı Gelecek Güncellemeyle DeğişiyorYeni haber kaynağı sayesinde kullanıcılar öylece bakıp geçtiği içerikler yerine sevecekleri ve aktifliklerini artıracak gönderilerle karşılaşacak. Yani sayfalar haber kaynağında görünmeye devam edecek ama kullanıcıların tepkisiz kaldığı içerikler ve sayfalar ana sayfadan düşecek.

Tabii, bu da sayfaların görüntülenme sayılarında azalma yaratacak. Ancak bu durum, insanların mutluluğuna odaklanan Zuckerberg için bir şey ifade etmiyor. Çünkü çok yakında yapılacak değişiklikle Zuckerberg; insanların sitede zaman geçirme süresinin azalacağını ama zaman kalitesinin artacağını düşünüyor. Bakalım, kullanıcılar yeni haber kaynağını nasıl değerlendirecek?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum