Yatırım yapmaya başla!

Mark Zuckerberg’den Facebook Skandalı Açıklaması: “Kayda Değer Bir Kaybımız Yok”

Günlerdir sessizliğini koruyan Mark Zuckerberg, nihayet Facebook skandalıyla ilgili konuştu. Detaylar haberimizde;
Mark Zuckerberg’den Facebook Skandalı Açıklaması: “Kayda Değer Bir Kaybımız Yok”

Cambridge Analytica’nın ABD seçimleri için milyonlarca kullanıcının bilgisini çaldığının ortaya çıkmasıyla patlak veren skandal, Facebook’un her gün yeni haberlerle gündeme gelmesine neden oluyor.

Ve bu gelişmelerin arasında en dikkat çekici olanlardan bir tanesi Mark Zuckerberg’in nihayet sessizliğini bozması! Zira yalnızca yatırımcıların değil aynı zamanda tüm dünyanın merakla beklediği Zuckerberg’in konuyla ilgili açıklaması, sonunda kamuyla paylaşıldı.

Skandalın ardından ortaya çıkan Facebook’u sil hareketi tüm hızıyla devam ederken Zuckerberg’in sessizliğini koruması milyonlarca insan tarafından eleştiriliyordu.

Mark Zuckerberg Skandalla İlgili Açıklamaları Hatta bu noktada kendisinin, Facebook yönetim kurulunda olduğu bilinen Netflix CEO’sundan yardım istemesi gerektiği söylenmiş ancak birkaç gün içinde milyar dolarlar kaybeden Zuckerberg yine ortaya çıkmamıştı. Neyse ki dün bir Facebook sözcüsü, Zuckerberg ile şirket COO’su Sheryl Sandberg’in yoğun bir çalışma içinde olduğunu söyleyerek, az da olsa soru işaretlerine yanıt vermişti.

Neticede Mark Zuckerberg sessizliğini bozdu ve dün akşam konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Mark Zuckerberg Sessizliğini BozduThe New York Times’a konuşan Facebook CEO’su, Twitter’da başlatılan “Facebook’u sil” kampanyası hakkında çarpıcı şeyler söyledi.

“Bu harekete katılanların sayısının kayda değer olduğunu düşünmüyorum” diyen Zuckerberg sözlerine “ama yine de iyi bir şey değil” yorumu ekledi. Ve bu yorum, kaç kişinin Facebook kullanmayı bırakmasının Zuckerberg için bir anlam ifade edeceği sorusunu akıllara getirdi.

Nitekim Facebook 2017’nin dördüncü çeyrek sonuçları ile aylık aktif kullanıcı sayısının 2.13 milyar kişiye çıktığını göstermişti.

Mark Zuckerberg: "Skandal Yüzünden Facebok Hesabını Silenlerin Sayısını Kayda Değer Bulmuyorum"Bu da demek oluyor ki şu ana kadar Facebook’u kullanmayı bırakanların sayısı, 2.13 milyarlık dilim içinde Zuckerberg için bir anlam taşımıyor. Diğer taraftan; The New York Times’ın yanında CNN, Wired, Recode gibi kuruluşlara da açıklama yapan Zuckerberg; böyle bir olayın tekrar yaşanmaması için inceleme yaptığını belirterek “aslında buna engel olmak için gerekli adımlar yıllar önce zaten atılmıştı ama yine de hata yaptık” dedi.

Nitekim Facebook 2017’nin dördüncü çeyrek sonuçları ile aylık aktif kullanıcı sayısının 2.13 milyar kişiye çıktığını göstermişti.

Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 2.13 Milyar Kişi Olan Facebook'u Silenler Önem TaşımıyorYeniden böyle bir şey yaşanmaması için şirketin bir dizi planından bahseden Zuckerberg, kendisine yönelten “hükümetlerin düzenleyici baskıları konusunda endişeleniyor musunuz” sorusuna da dikkat çekici bir yanıt verdi. “Düzenlenmemiz gerektiğinden emin değilim, teknoloji dünyada giderek yaygınlaşan bir trend, bence doğru soru düzenlemenin ne olacağı değil düzenlenmemiz gerekip gerekmediği olmalı” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum