Yatırım yapmaya başla!

Mark Zuckerberg Facebook Hisselerini Neden Satıyor?

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, önümüzdeki aylarda hisselerini satışa çıkartacağını açıkladı. 35 ila 75 milyon arasında hissesini elden çıkartacağını belirten milyarder, bunun nedenini de belirtti.
Mark Zuckerberg Facebook Hisselerini Neden Satıyor?

Üzerinde çalıştığı yapay zekasından tutun da politik düşüncelerine bağışlarından servetine varana kadar pek çok farklı konuda gündeme gelen Mark Zuckerberg, bu kez hisselerini satışa çıkartacağı haberiyle manşetlerde yer aldı. Zira günde 1.5 milyar insanın kullandığı Facebook’un kurucusu, önümüzdeki 18 ay içerisinde 35 ila 75 milyon arasında hissesini satacağını açıkladı. İşte detaylar…

Günümüzde milyonlarca insanın kullandığı Facebook’un kurucusu kesinlikle çok yönlü bir kişilik!

 Facebook’un kurucusu kesinlikle çok yönlü bir kişilik!

Nitekim geçtiğimiz günlerde onun adını yeni ABD başkanı Mark Zuckerberg mi olacak başlıklı haberlerin manşetlerinde görmüştük.

Ardından Elon Musk ile girdiği yapay zeka kavgasına şahit olmuş, ikilinin sosyal medya hesapları üzerinden nasıl tartıştıklarını hep birlikte izlemiştik.

Mark Zuckerberg Elon Musk kavgası!

Sonuçta; Elon Musk’ın yapay zekanın getireceği tehlikelere karşı Birleşmiş Milletler’i bile uyarı yaptığını biliyoruz. Ancak Musk’la aynı fikirde olmayan Zuckerberg, yapay zekayı günlük hayata dahil etme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kaldı ki Facebook’un yapay zekasının Skype ile insanlığı izlemesi bu durumun örneklerinden yalnızca bir tanesi! Gelelim, hisselerin satış mevzusuna!

Zuckerberg, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada hisselerini satacağını ve elde edeceği parayı nerede kullanacağını herkese duyurdu.

Zuckerberg, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada hisselerini satacağını duyurdu.

Zuckerberg, günümüzde 170 dolardan işlem gören Facebook hisselerini 18 ay içinde satacak. Ve satışlardan elde edeceği parayı 2015 yılında eşi Priscilla ile kurduğu Chan Zuckerberg isimli hayır kuruluşuna bağışlayacak.

Geçen 1.5 yıl içinde iyi bir performans sergileyen Facebook hisse satışından elde edilecek para, eğitim, bilim ve savunma alanlarındaki çalışmalara fon sağlayacak.

Chan Zuckerberg yardım kuruluşuna bağış yapılacak.

Öte yandan, Zuckerberg,12.7 milyar liralık hissesini elden çıkarsa bile Facebook’un en büyük hissedarı olmaya devam edecek. Ancak Bill Gates gibi hayırseverliği ile tanınan Zuckerberg, iki yıl önce kız çocukları dünyaya geldiğinde eşiyle birlikte verdiği “servetimin % 99’unu bağışlayacağım” sözünü tutacağını da ekledi. Çünkü Zuckerberg, kızına yazdığı mektupta da belirttiği gibi daha iyi bir dünya için çalışıyor. “Senin kuşağının daha iyi bir dünyada yaşayabilmesi için, bizim kuşağımızın yapabileceği çok şey var.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum