Yatırım yapmaya başla!

Mark Zuckerberg’e Sataşan Donald Trump Nasıl Karşılık Aldı?

Pek çok önemli ismin sosyal medya üzerinden tartıştıklarını biliyoruz. İşte bu polemiklerden bir tanesi de Facebook’un kurucusu Zuckerberg ile tartışmalı başkan Trump’ınki oldu…
Mark Zuckerberg’e Sataşan Donald Trump Nasıl Karşılık Aldı?

Evet, teknoloji dünyasında yaşanan gelişmelerin hayatımızı nasıl değiştirdiğini hep birlikte yaşayarak görüyoruz. Siyasi mesajlardan tutun da markaların reklam kampanyalarına, sevgi sözcüklerinden nefret söylemlerine varana kadar neredeyse her tepkimizi internet üzerinden veriyoruz.

İşte tam da bu noktada, ünlü kişiliklerin sosyal medyadaki atışmaları dikkat çekiyor. Tıpkı son gelişmelerden biri olan Elon Musk ile Mercedes arasındaki elektrikli araç tartışması gibi! Şimdi de gözler Donald Trump ile bir dönem ABD başkanı olabileceği konuşulan Mark Zuckerberg’e dikildi. İşte detaylar…

Sosyal medyayı ne kadar aktif kullandığı tüm dünya tarafından bilinen Donald Trump, cüretkar paylaşımlarıyla her daim dikkat çeken bir politikacı!

Donald Trump sosyal medyayı aktif kullanıyor.

Zira 2016’nın Kasım ayında gerçekleşen seçimlerden bu yana ABD’de sular hiç durulmadı denilebilir. Sınıra inşa etmekte kararlı olduğu Meksika Duvarı ile ilgili görüşleri, Paris İklim Değişikliği Anlaşması’ndan çekileceğini ilan etmesi ve daha pek çok hareketiyle Trump, ülkenin adeta ikiye bölünmesine yol açtı.

Olay yaratan görüşlerini Twitter’dan duyurma konusunda fazlasıyla cömert olan Trump, sosyal medya kullanımıyla da eleştiri oklarının hedefi haline geliyor!

Donald Trump Mark Zuckerberg'e savaş açtı

Hatta eski CIA ajanı Valerie Plame Wilson, Trump’ın hunharca kullandığı hesabını kapatmak için ülke genelinde bir kampanya başlatmış ve Twitter’ı satın almak için harekete geçmişti. Gelelim, gündemdeki mevzuya!

Evet, dünya çapındaki kullanıcı sayısı 2.2 milyarı geçen Facebook’un Trump lehine çalıştığı ve vatandaşları etkilediği konuşuluyor.

Trump'a göre Facebook onun aleyhine çalışıyor

Sivri diliyle tanınan Trump bu söylemler üzerine her zamanki gibi Twitter hesabını açıp, yakında 280 karakter sınırına yükselecek gönderisini yazmaya başlamış.

Aşağıda da gördüğünüz gibi Trump, Facebook’un her daim kendisine karşı olduğunu belirtmiş.

Bununla da yetinmeyip, yalan haber yaptığını söylediği Washington Post ve New York Times gazetelerinin de Trump karşıtı olduklarını dile getirerek, Facebook’la aralarında gizli bir iş birliği olup olmadığını sormuş.

Geçtiğimiz günlerde Mark Zuckerberg Facebook hisselerini satıyor başlıklarıyla gündeme gelen ünlü isim ise eleştirileri reddetmiş.

I want to respond to President Trump's tweet this morning claiming Facebook has always been against him.Every day I…

Mark Zuckerberg paylaştı: 27 Eylül 2017 Çarşamba

Her gün insanları bir araya getirmek için çalıştığını belirten Zuckerberg, gönderisinde tüm fikirler için ortak bir platform oluşturmaya uğraştıklarını ifade ediyor. Ve Facebook’un taraf tutmadığını belirtmek için bir takım veriler paylaşıyor.

Zuckerberg, 2016 seçimleri için “adayların internet merkezli davrandığı ilk ABD seçimiydi” diyerek, her adayın milyonlarca takipçiye ulaşabileceği bir Facebook sayfası olduğunun üzerinde durmuş. Ayrıca dünyanın her yerinde serbest ve adil seçimin bütünlüğünü sağlamak için çalışmaya devam edeceklerini belirterek gönderisini noktalamış. Bakalım, bu tartışmanın ardından Zuckerberg ile Trump arasındaki gerilim devam edecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum