Yatırım yapmaya başla!

Elinde Çok Az Hisse Senedi Olan Mark Cuban Piyasalarla İlgili Endişeli!

Milyarder iş insanı Mark Cuban, elindeki hisse senetlerinden ve çok fazla nakit parası olduğundan bahsetti. Detaylar aşağıda;
Elinde Çok Az Hisse Senedi Olan Mark Cuban Piyasalarla İlgili Endişeli!

ABD’li dolar milyarderi Mark Cuban, dün verdiği röportajda günümüzün popüler hisse senetlerinden, ayrıca piyasaların durumundan konuştu. Çok az miktarda hisse senedine sahipken çok fazla nakit parası olduğunu söyleyen Cuban, bunun piyasalarla ilgili endişelerinden kaynaklandığını dile getirdi.

Açık sözlü bir Trump karşıtı olduğu herkes tarafından bilinen Mark Cuban, mevcut piyasayı şişirmek için gelecekten ödünç aldıkları yönündeki yorumuyla da epey dikkat çekti. Bunun yanında ünlü iş insanı, en büyük hisselerinin Amazon ile Netflix olduğunu belirtti.

Milyarder girişimci Mark Cuban, normalden çok daha fazla nakit tuttuğunu çünkü piyasalarla ilgili kaygılarının olduğunu belirtti.

Elinde Çok Az Hisse Senedi Olan Mark Cuban Piyasalarla İlgili Endişe Duyuyor İlaveten Cuban verdiği demeçte; “yatırım yapmak için uygun bir durum olmasına karşı hazır, istekli ve yapabilecek durumdayım” sözlerini kullandı. En büyük hisselerinin Amazon ile Netflix olduğunu açıklayan Cuban, buna rağmen “onları kendime saklayacağım” diyerek satış pozisyonu aldığı hisseleri açıklamak istemedi.

Donald Trump’ı adaylığından bu yana eleştiren Cuban, mevcut piyasayı şişirmek için gelecekten ödün aldıklarını aktardı.

Mark Cuban Amazon ve Netflix En Büyük HisseleriNBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi olan Cuban; “ulusal borcun altına girmek Federal Rezerv Sistemi’nin 2018 mali krizinden sonra gerekenden daha uzun süre düşük faiz oranlarını devam ettirmesi kadar kötü” dedi. Bunun yanında iş dünyasının ünlü ismi; “ekonomik büyümenin % 4 artıda devam edeceğini ve borcun düşeceğini düşünürsem, o zaman piyasaya geri dönerim” ifadesini kullandı.

Ünlü dolar milyarderi 2020’deki başkanlık seçimleri hakkında ise yeni bir yorum yapmayı reddetti.

Mark Cuban Elon Musk'ı Savundu Kendisi Haziran ayında The New York Times’ın başkanlık seçimleri ile ilgili sorusuna yanıt olarak gönderdiği mailde; “evet, seçimler hakkında daha fazla düşündü ama bu noktada tartışmaya istekli değilim” sözlerini kullanmıştı. Tüm bunların yanı sıra Cuban CNBC’ye verdiği demeçte, Tesla CEO’sunun Steve Jobs’a ve Jeff Bezos’a benzediğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Tesla’yı borsadan çekeceğini duyuran Musk’ı savunan Cuban; onu eleştirenlere “doğru olmadığını düşünüyorsanız, başka bir hisse senedi alın” dedi. Ayrıca Musk’ı Steve Jobs ve Jeff Bezos’a niçin benzettiğini; “herkes, öyle ya da böyle Steve’den şikayet etti ve o kovuldu. Amazon’a bakın, herkes Jeff hakkında bir şeylerden ötürü şikayet etti” sözleriyle açıkladı.

Tesla’dan hissesi olmadığını fakat markanın iki tane aracına sahip olduğunu bildiren Cuban, Tesla’nın başarısının Musk’ın eşsizliğinden kaynaklandığını ve yatırımcıların açıktan satış yapanlara aldırmaması gerektiğini kaydetti. Tüm bunların yanında Cuban Musk’ın fabrikada uyuyan bir adam olduğunu vurgulayarak yatırımcıların Musk’ın şirkete bağlılığına minnettar olması gerektiğini söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum