Yatırım yapmaya başla!

Mark Cuban, Elizabeth Warren’ı ve Servet Vergisi Planını Sert Eleştirdi

Milyarder yatırımcı Mark Cuban, Elizabeth Warren’ın servet vergisi planına karşı çıkan son isim oldu. Detaylar aşağıda;
Mark Cuban, Elizabeth Warren’ı ve Servet Vergisi Planını Sert Eleştirdi

Önde gelen Demokrat başkan adaylarından Elizabeth Warren’ın servet vergisi planı, milyarderler dünyasını endişelendirmeye devam ederken Mark Cuban tartışmaya katılan son isim oldu. Geçtiğimiz günlerde Bill Gates’in yorum yaptığı Warren’ın servet vergisini eleştiren ünlü milyarder, hafta sonundaki bir dizi Twitter paylaşımıyla gündeme geldi.

Ancak Mark Cuban diğerlerinden farklı olarak Warren’ın dikkati gerçeklikten başka yöne çektiğini ve kendi servetini halktan gizlemeye çalıştığını öne sürdü.

Mark Cuban, Elizabeth Warren Kendi Serveti Halktan Gizlemeye Çalışıyor NBA altındaki Dallas Mavericks’e sahip olan Cuban, Elizabeth Warren’ın gelirini ve net servetini vurgulayarak 12 milyon dolarlık rakamın onu Amerika’nın yüzde 1’lik en üst dilimine koyduğunu aktardı. Ayrıca onun şimdiye kadarki en zengin Demokrat aday olduğunu dile getirdi. Belgelerine göre Warren’ın geçen yıl 900 bin dolar kazandığını ve vergilerde yüzde 25.5 ödediğini, bunun kendisinin ödediği yüzde 29.85’ten düşük olduğunu belirtti.

Forbes’un Warren’ın 12 milyon dolar servete sahip olduğunu gösterdiğini ve bunun onu çok fazla zengin yaptığını bildirdi.

Mark Cuban, Elizabeth Warren 12 Milyon Dolar Serveti Var Herkes için sağlık planının onun için iyi olduğunu ancak planlarının önünde Kongre onayı gibi temel sorunların olduğunu ekledi.

“Warren, muhtemelen tüm adayların en zekisi. Zeka ile halkı yanılttığını biliyor. Medicare For All için gerekli tüm kalemleri 4 yıl içinde alma şansının neredeyse imkansız olduğunun farkında. Ayrıca planında da eşitlik bulunmadığını biliyor. Bu, eşitsizliklerden biri hakkında harika bir makale.” diyen Cuban, Slate içeriğine işaret etti.

Bunların yanında daha fazla vergi ödemekten memnun olacağını, bunu yıllardır http://blogmaverick.com adresinde söylediğini dile getirdi. Ancak Senatör Warren’ın her aday gibi dikkati başka yönlere çekmek için parlak nesneler sattığını söyleyerek; “bunu Trump’tan yeterince almadık mı” dedi. Sonuçta Cuban, Amerika’nın en zengin vatandaşlarından ve Warren’ın zenginleri vergilendirme platformunda hata bulanlardan sonuncusu oldu. Warren’dan Cuban’a henüz herhangi bir cevap gelmedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum