Yatırım yapmaya başla!

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Görevi Bırakmayacağının Sinyallerini Verdi!

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, Brexit sürecini desteklemek için elinden geleni yapacağını belirterek görevi bırakmayacağının sinyallerini verdi. Detaylar şöyle;
İngiltere Merkez Bankası Başkanı Görevi Bırakmayacağının Sinyallerini Verdi!

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Mark Carney, Londra’da İngiltere Parlamentosu’nda yaptığı açıklamada, görevi bırakmayabileceğinin sinyallerini verdi. Brexit sürecini desteklemek için elinden geleni yapacağını bildiren Carney, bunu hükümet ile de görüştüklerini belirterek başkanlık koltuğunu bırakmayacağı yönündeki haberlere konu oldu.

Önümüzdeki Haziran ayında gerçekleşmesi beklenen ayrılık tarihinin ötesinde; Avrupa Birliği’nden ayrılacak Birleşik Krallık ekonomisini rahatlatmak için elinden geleni yapmaya istekli olduğunu dile getiren Carney, bu açıklamalarıyla gündemde büyük bir yer edindi.

Aslında Mark Carney, 2013 yılında Kanada’dan Londra’ya taşındığında, 5 yıllık bir dönem için anlaşma yapmıştı.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Açıklamasında Görevi Bırakmayabileceğine İşaret EttiFakat önümüzdeki yıl Mart’ta gerçekleşmesi planlanan Brexit sürecine yardımcı olmak için görev süresi 2019 ortasına kadar uzatılmış, kısa süre önce bu sürenin daha da uzatılacağı yönünde söylentiler çıkmıştı. Buna göre, görev süresinde herhangi bir uzatma kararının alınmadığı ancak müzakerelerin devam ettiği iddia edilmiş, uzlaşmaya varılması durumunda Mark Carney’nin bir yıldan daha az bir süre için daha başkanlık koltuğunda oturacağı yazılmıştı.

Bu noktada, Carney’nin Hazine Komitesi üyelerine verdiği demeçte söyledikleri, yeni bir uzatmanın yolda olduğuna işaret etti.

Mark Carney Yumuşak Bir Brexit için Elinden Geleni Yapmaya HazırKeza İngiltere Merkez Bankası Başkanı; “yumuşak bir Brexit’i desteklemek için görev süremi uzatmaya karar vermiş olmama rağmen, hem Brexit’i kolaylaştırmak hem de Merkez Bankası’nda etkili bir geçişi teşvik etmek için elimden gelen her şeyi yapmaya istekliyim” dedi.

Birleşik Krallık Maliye Bakanı Philip Hammond’la bu konuyu tartıştıklarını söyleyen Carney, vakti geldiğinde duyurunun yapılmasını beklediğini aktardı.

Mark Carney Görev Süresi Uzuyor muİlaveten Carney, Brexit şartları kesinleştikten sonra yerine geçecek kişiyi bulmanın çok daha kolay olacağını vurguladı. Brexit’in alacağı kesin şekli bilmenin hem pozisyonla ilgilenen adaylar hem de hükümet için avantajlı olacağını ifade etti.

Yabancı kaynaklarda Muhafazakar Parti üyelerinin de ekonomik istikrarı korumak için Carney’nin 2020’ye kadar görevde kalmasını istedikleri yazıldı. Örneğin George Freeman’ın; “iş güvenine, yatırıma ve istihdama zarar vermeyen bir Brexit’e ihtiyacımız var” diyerek, Carney’nin şehrin Alex Ferguson’u olduğu kaydedildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum