Yatırım yapmaya başla!

Marilyn Monroe’nin İlk Profesyonel Fotoğraflarının Şaşırtan Fiyatı

Marilyn Monroe’nin İlk Profesyonel Fotoğraflarının Şaşırtan Fiyatı

Dünyanın en güzel kadınlarından biri olarak düşünülen efsanevi Marilyn Monroe’yi mutlaka biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Ünlü sanatçı hakkından bahsedeceğimiz bugünkü yazımız da eminim ki sanatçının severleri tarafından oldukça ilgiyle okunacaktır. Ama öncelikle Marilyn Monroe hakkında fazla bilgisi olmayanlar için sanatçıyı kısaca tanıtalım.

1 Haziran 1926 Los Angeles doğumlu olup, asıl adı Norma Jean Morterson olan başarılı kadın; ünlü olduktan sonra ismini değiştirerek bizim bildiğimiz Marilyn Monroe olarak anılmaya başlandı. 1942 yılında henüz 16 yaşındayken işçi olan eşi James Doughtery ile evlenen Monroe, 4 yıl süren kısa bir evlilikten sonra eşinden boşandı. O yıllarda savaş malzemesi üreten bir fabrikada işçi olarak çalışan Monroe, karşılaştığı bir ordu fotoğrafçısının kendisine çok güzel olduğunu ve neden modellik yapmadığını sorduğunda, ünlü ismin de aklına bu modellik yapma fikri düşmüş oldu. Daha sonra 20 yaşındayken başladığı modellik işiyle, 1950 ve 1960’ların en beğenilen sanatçılarından biri oldu.

Ünlü olma yoluna modellikle başlayan Monroe, oyunculuk ve şarkıcılıkta da başarısını kanıtladı ve inanların gözünde bir pop ikonu olmayı başardı. “How To Marry a Millionaire, Some Like It Hot” gibi filmleriyle gönüllerde taht kuran yıldız, 1962 yılında bazılarının bir intihar olarak düşündüğü şekilde, aşırı dozda uyku hapı alarak hayata veda etti. Nihai olarak, kısaca tanıtmış olduğumuz ünlü ismin hayatını ana hatlarıyla inceledik. Bugünkü haberimizde de Marilyn Monroe’nun ünlülük yolunda atılmış ilk adımları olan, sanatçının daha 20 yaşındayken çekilen fotoğraflarını inceleyeceğiz.

İşte karşınızda Marilyn Monroe’nin ilk modellik fotoğrafları ve şaşıracağınız fiyatı:

Marilyn Monroe’nin İlk Modellik Fotoğrafları

4.610 Dolar

Marilyn Monroe'nin İlk Modellik FotoğraflarıHenry Aldridge&Son Açık Arttırma Evin’de sergilenen ünlünün ilk fotoğrafları, açık arttırma yoluyla 4.610 dolar karşılığında bir koleksiyoncuya satıldı. Bunun üzerine açık arttırmanın yöneticisi olan Andrew Aldridge büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını belirterek, bu kadar ender bulunan bir fotoğrafın sadece 4.610 dolar etmesine çok şaşırdığını belirtti. Nitekim fotoğrafları alan kişinin ayrıca fotoğrafın basım ve telif haklarına da sahip olacağını belirtti. Yine de Marily Monroe’nin çekilmiş ilk fotoğrafları için 4.610 dolardan yukarıya kimse çıkmadı.

Ünlü sanatçının profesyonel olarak çekilmiş olan ilk fotoğrafları, 6 Mart 1946’da Joseph Jasgur isimli bir fotoğrafçı tarafından çekildi. Fotoğraflarının çekildiği sırada henüz 20 yaşında olan o zamanki ismiyle Norma Jeane Baker, oldukça deneyimsiz ve bir o kadar da masumdu. Yüzünde mükemmel bir gülümsemeyle kameraya poz vermeye çalışan Norma, o zamanlar bizim bildiğimiz Marily Monroe gibi değildi. Biraz daha kilolu olan ve daha koyu renkteki dalgalı harika saçlarıyla, Malibu sahillerinde üzerinde bikinisiyle acemice pozlar veren Norma, bu fotoğraflarla ünlü olduktan sonraki sarışın halinden oldukça farklı bir güzelliğe sahip gibi görünüyor.

Sonuç olarak; sanatçıya ait olan bu fotoğraftaki kusursuz gülümseyiş de ancak bu kadar güzel bir kadına yaraşırdı zaten, değil mi? Şaşırtıcı olansa, bu denli ünlü bir yıldız hatırasının bu kadar düşük bir fiyata satılmış olması. Okuyanlar anımsar, merak edenlerse yukarıdaki linkten ulaşabilir, yıldız ismin hatıraları oldukça değerlidir. Bir filmde giydiği kıyafet milyon dolarlara varan bir fiyata satılırken, eşsiz fotoğraflarının bu fiyata satılması oldukça şaşırtıcı, siz ne dersiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum