Yatırım yapmaya başla!

Mariah Carey’nin İptal Ettiği Konserleri Milyon Dolarlara Mal Olacak!

ABD’li şarkıcı Mariah Carey de mahkemelik olan ünlüler arasına katıldı. Nedeni ise Carey’nin Güney Afrika’da vermesi gereken konserleri iptal etmesi!
Mariah Carey’nin İptal Ettiği Konserleri Milyon Dolarlara Mal Olacak!

2016 yılında Şili ve Arjantin’de vereceği konserleri iptal eden ve organizasyon şirketini suçlayan Mariah Carey , bu kez davalı konumuna düştü. Zira Fenix Entertainment Group, Mariah Carey’e anlaşmayı tek taraflı fesh ettiği için dava açtı.

Fenix’in Çarşamba gübü Kaliforniya Federal Mahkemesi’ne verdiği dilekçeye göre Carey’nin şirketin hakkında asılsız suçlamalarda bulunmuş ve Fenix’in sektördeki imajını zedeleyerek büyük bir maddi kayıp yaşamasına yol açmıştı. İşte bu nedenle şirket Mariah Carey’e ve firmasına 3 milyon dolarlık dava açtı.

2017’de müzik dünyasının en çok kazanan kadını Beyonce olsa da Mariah Carey’nin de hatırı sayılır bir serveti var diyerek başlayalım.

Mariah carey 2016 Konserlerini İptal EttiZaten kendisi daha önce pek çok kez müzik dünyasının en çok kazanan kadın şarkıcıları listesinde yer almış bir isim! Ayrıca bilmeyenler için ünlü şarkıcının “kırmızı halı sermezseniz arabadan inmem” gibi taleplerde bulunmuş olduğunu söyleyelim. Kısacası o başarısıyla olduğu kadar yarattığı skandallarla da gündeme oturan bir şarkıcı.

İşte tam da bu noktada Carey’nin 2016 yılındaki iki konserini organizasyon şirketini suçlayarak iptal ettiğini belirtebiliriz.

Konserlerini İptal Etme Gerekçesi Şirketin Ücretini ÖdememesiDaha açık söylemek gerekirse; Ekim’in 28’indeki Arjantin konserini ve Ekim’in 30’undaki Şili konserini, organizatörlerin ücretini vermediğini iddia ederek iptal etmişti. Öyle ki Ekim’in 25’inde organizatörler Carey’nin ücretinin büyük bir kısmını hala ödememişti.

Carey de bu durumu medya aracılığıyla belirtmiş, Fenix’in iddiasına göre şirketle görüşmeden anlaşmayı tek taraflı fesh etmişti.

Mariah Carey'e 3 Milyon Dolarlık Dava AçıldıFenix’in Carey’e açtığı davaya göre sanatçı konserlere günler kala kendi başına iptal kararı aldı. Ayrıca Carey Twitter’da yanlış ve karalayıcı açıklamalarda bulundu.

Neticede; Fenix şu an Carey’nin iptal edilen konserler için 1 milyon dolar, karalanan şirketin zararını karşılaması için de 2 milyon dolar tazminat ödemesini talep ediyor. Ve kaynaklara göre organizasyon şirketinin davayı kazanma ihtimali epey yüksek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum