Paylaşım

Mardan Palace’de Milyon Euroluk Hint Düğünü


 

Antalya'nın büyüleyici güzellikteki oteli Mardan Palace, geçtiğimiz günlerde dillere destan bir düğüne ev sahipliği yaptı. 4 gün 4 gece süren ve hazırlıkları 3 ay önceden başlayan Hint düğününe tam 2 milyon Euro'luk harcama yapıldı.

Antalya şu günlerde yüzleri güldürecek bir haberle anılıyor. Rus turistleri yoksa, Hintliler var düşüncesini aklımızdan geçirtecek nitelikte bir haber bu. Antalya’nın olağanüstü güzellikteki oteli Mardan Palace, bir Hint düğününe tanık oldu. Tüm masrafları gelinin ailesi tarafından karşılanan düğün için Antalya’ya bir haftada 2 milyon Euro birden bırakıldı.

Geçtiğimiz haftalarda G20 Zirvesi kapsamında Suudi Arabistan Kralı’nı da ağırlayan Mardan Palace, saray tipi mimarisiyle hemen her dönem Hintli ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Bu kez işin boyutu biraz daha ilerlemiş ve Hintli bir aile düğününü burada yapmaya karar vermiş. Siyaset kökenli olan Aggarwal ve Ahlawat ailelerinin Mardan Palace’de yapmayı tercih ettikleri masalları aratmayacak düğünün ayrıntılarından kısaca bahsedelim.

Düğünün hazırlıklarına 3 ay öncesinden başlandı. Düğüne, Dubai başta olmak üzere Hindistan Turizm ve Ekonomi Bakanı Mr. Ram Bilas Sharma, yabancı basın mensuplarının da aralarında bulunduğu Mumbai, Delhi, Tayland ve Avrupa’dan olmak üzere toplamda 400 misafir davet edildi. Davetliler içinse yaklaşık 300 odanın kapatıldığı biliniyor.

Görselliğiyle Herkesi Büyüleyen 10 Lüks Otel isimli yazımızdan bu turizm abidesi hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Özel konseptlerle hazırlanan düğünde, tamamen Hint rüzgarları esti. Otelin farklı mekanlarında, yöresel Hint kıyafetleri ve sunumuyla gerçekleşen düğünün programı öyle büyük ve yoğundu ki davetliler onlara verilen bir kitapçık sayesinde programı takip edebildi. Bunun yanında otelin Hint restoranı olan Masala‘da da özel yemekler yapıldı. 12 profesyonel fotoğrafçı ve çekim ekibi de iş başındaydı.

Mardan Palace Genel Müdürü Çetin Pehlivan, bu tarz organizasyonların özellikle önümüzdeki dönemlerde Türk turizmini bekleyen riskler düşünüldüğünde, çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın