Doktor Kıyamet’ten Bitcoin Alın Tavsiyesi

Finans dünyasının önemli tahmincilerinden olan ve her seferinde büyük ses getiren açıklamalar yapan Marc Faber, bitcoin alın dedi. İşte detaylar;

Kriz tahmincisi olarak görülen ve bu nedenle Doktor Kıyamet lakabıyla anılan Marc Faber, kişisel blogunda çarpıcı bir yazı yayınladı. İtiraflarla ve çılgın tahminlerle dolu olan bu yazıda Faber’in sanal para sevdalısı olmaya başladığı dikkatleri çekti. Yaptığı her açıklama ile deprem etkisi yaratan isim, altın ve bitcoine odaklanmak gerektiğini söyledi.

Marc Faber, 2013 yılında bitcoinin uzun vadede hayal kırıklığı yaratacağını söylemişti.

Marc Faber 2013'te Bitcoin Hayal Kırıklığıdır Demişti

Doktor Kıyamet o zamanda bitcoinde görülen fiyat artışını aşırı likiditeye başlamıştı. Fiyatların 810 dolardan 1200 dolara fırlamasının fazla paranın göstergesi olduğunu dile getirmişti. CNBC için konuşan Faber, aşırı likiditenin bitcoine gittiğini söylemişti.

Şimdi ise Faber bitcoin için ‘en gelişmiş ve en çok işlem gören’ ifadelerini kullandı.

Şimdi ise Bitcoin En Gelişmiş Paradır Diyor

Herkesin bitcoin alması gerektiğini söyledi. Ama kendisinin bitcoine ne kadar yatırım yaptığını ise sır gibi saklıyor. Aynı zamanda gerçekten yatırım yapıp yapmadığı da bilinmiyor.

Faber, geçen ay bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalarda yanıldığını da yazısında itiraf etti.

Faber İtirafta Bulundu

Marc Faber “Eğer bir yatırımcı fiyatlarda değişim bekliyorsa bitcoinde bulacağını ancak sonunda ne kadar değerli olacağına dair hiçbir fikrim olmadığını açıklamıştım,” dedi. Bu noktada bir okuyucusunun ona yanıldığını fark ettirdiğini itiraf etti.

Faber’in okuyucusu Arne Wolframm’a göre; eğer altına çok talep varsa muhafaza edilmesi daha kolay olan bitcoine daha az talep olmasını düşünmek saçma.

Faber Okuyucusu Altın ve Bitcoin Arasındaki İlişkiye Değindi

Okuyucu ayrıca dünyada 7 trilyon dolar değerinde altın olduğuna, ama sadece 44 milyar dolar değerinde bitcoin bulunduğuna da dikkat çekiyor. Faber’e attığı maili ise “inatçı olmaktan vazgeç ve kripto paraları destekle!” diyerek bitiriyor.

Bu mail üzere biraz düşünen Faber ise en güvenli, en gelişmiş, en çok işlem gören ve kabul görmüş kripto para birimi bitcoin satın alın diyor.

Mark Faber Bitcoin Övgüsü

Altın tahminleri ile ünlü olan Marc Faber, yazısına altın hakkında da birkaç cümle ekliyor. Altın ve GDX’in kısa bir süre önce bir miktar aşağı yönlü hareket ettiğini ve yakın zamanda bir zirve görülebileceğine işaret etmiş olacağını söylüyor.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı