Yatırım yapmaya başla!

Manşetlerden Düşmeyen En Zengin 10 Politikacı

Manşetlerden Düşmeyen En Zengin 10 Politikacı

Dünyanın sayılı zenginlerinin isimlerini sıklıkla duymuşuzdur. Onları görmesek de isimleri kulağımıza geldiğinde bizlere pek de yabancı gelmez. Peki ya zengin politikacılar? Aslında başlığı okuduğumuzda zengin olmalarına pek şaşırmıyoruz. Bulundukları konum gereği kazandıkları paralar da bir hayli yüksek oluyor. Bazıları içinse durum çok daha farklı, onların zenginlikleri altında farklı nedenler aranıyor. Kim haklı bilinmez ama ortada bir gerçek var ki günümüz siyasetinde varlıklarıyla tanınan ünlü isimler mevcut.

Hazırladığımız bu listede dünya gündeminde olan en zengin siyasetçilere yer verdik. Genellikle en zengin politikacılar sözleri ve görüşleri ile gündemden hiç düşmeyen insanlardır. Gazetelerde ve televizyonlarda görüşlerinin yer alması onları bir hayli değerli kılar. Hatta söyledikleri bazı sözler dünya gündemini ve ekonomisini değiştirir. Sözü fazla uzatmadan dünya siyasetindeki bu isimlere bir göz atalım.

İşte karşınızda manşetlerden düşmeyen en zengin 10 politikacı:

10 Rand Paul

2.5 Milyon Dolar

Rand PaulRand Paul son zamanlarda sıkça dünya gündeminde yer aldı. Kentucky’den bir senatör olan Paul, ilk olarak kürtaja olan tepkisiyle dünya gündemine geldi. Senatör, kök hücre ve araştırmalarına, bireysel silahlanma konusundaki düzenlemelere olan net tavrıyla da oldukça dikkat çekti.

2016 ABD başkanlık seçimlerinde cumhuriyetçi parti için aday adaylığı sıkça adı geçmektedir. Kendisi bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

9 Ted Cruz

3.5 Milyon Dolar

Ted CruzTeksas Eyalet Senatörü Ted Cruz, şu zamanlarda yıldızı parlayan bir siyasetçi olarak görülüyor. Cruz MSNBC gündeminde sıkça yer aldı. Cruz’un en dikkat çekici özelliği Obama’nın konuşma içeriklerine karşı çıkmasıdır. Bu ısrarcı eleştirileri onu daha da popüler hale getiriyor.

8 Chris Christie

4 Milyon Dolar

Chris ChristieMSNBC programlarında sıkça gördüğümüz New Jersey Valisi Chris Christie, şu sıralar kendisi için pek de iyi olmayacak şekilde gündemde. Seçimlerde kendisini desteklemedi diye belediye başkanı Mark Sokolich’i cezalandırmak için, George Washington Köprüsü’nün bazı şeritlerini kapattığı iddiası her yerde duyuldu. Haberciler bu olayın ispatına ise iki siyasinin aralarında geçen mesaj ve mail trafiği sayesinde ulaştı. Ne yazık ki Christie için başarı artık, hayal olmuş durumdadır.

7 John Boehner

5 Milyon Dolar

John BoehnerAmerika Birleşik Devletleri Temsilciler Kurulu Meclis Başkanı John Boehner’ın gündemde sürekli yer alması oldukça sıradan gözüküyor. Amerikan anayasası işleyiş sistemine göre başkan, protokolde üçüncü sırada yer alıyor. Bu özelliklerinin yanında Boehner’ı gündeme taşıyan ise kendisine oldukça naif bir yaklaşımla soru soran gazetecilere verdiği sert tepkiden kaynaklanıyor.

6 Mitch McConnell

9.8 Milyon Dolar

Mitch McConnellMcConnell ise sürekli Daily Show programının şakalarına konu olan bir başka cumhuriyetçidir. McConnell 1960’lardan bu yana siyasette aktif bir roldedir. Kendisi zorunlu olan hukuk diploması yerine bir siyaset bilimi diplomasına sahiptir. Şu anda McConnell, Kentucky’de kıdemli senatör olarak hizmet veriyor.

5 ABD Başkanı Barack Obama

12.2 Milyon Dolar

ABD Başkanı Barack ObamaAmerika Birleşik Devletleri kuşku yok ki dünya siyasetine yön veren bir konumdadır. Bu devletin başkanının manşetlerde sürekli olması oldukça normal görünüyor. Gerek şaka kaldıran yapısıyla, gerekse duruşuyla bütün herkesin sempatisini kazanmış gibi gözükmektedir. Ayrıca başarılı başkan yapılan bir habere göre bilgisayar programı yazan ilk Amerikan Devlet Başkanı olmuştur. Obama daha önce de gençliğin yazılım ve bilgisayar teknolojilerini iyi öğrenmeleri konusunda teşvik edici konuşmalar yapmıştı.

4 Elizabeth Warren

8.75 – 14.5 Milyon Dolar

Elizabeth WarrenMassachusetts Senatörü Elizabeth Warren, servetini karşı partilerin sataşmalarına karşı ayakta kalabilmek için kullanıyor. Harvard hukuk fakültesi profesörü olan Elizabeth Warren ayrıca, devlet başkanlığı seçimleri için aday olarak manşetlerdedir.

3 John McCain

21 Milyon Dolar

John McCainTam adı John Sidney Mccain olan 1936 doğumlu sansasyonel senatör, ABD’nin son başkanlık seçimlerinde gündemdeydi. Aslında Gezi Parkı sürecinde ve Suriye meselesinde takındığı tavır ile onu yakından tanıyoruz. Ayrıca McCain’in kürtaj karşıtı olması da onu gündemde tutan bir başka nedendir.

2 Hillary Clinton

21.5 Milyon Dolar

Hillary ClintonHilary yıllardır bir siyasi güç merkezi haline gelmiştir. 2008 yılında Barrack Obama’ya karşı devlet başkanlığı için Demokrat Parti’den aday oldu. İki dönem ülkenin First Lady’si olan Hillary, New York’ta devlet sekreteri olarak görev yaptı.

1 Colin Powell

45 Milyon Dolar

Colin PowellEmekli general, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı, eski Genelkurmay Başkanı ve ABD’nin ilk siyahi dışişleri bakanıdır. Powell, şuanda görevde değil fakat diğer adaylara verdiği destek ile gündeme geliyor. Ayrıca Powell kendi partisinden birine karşı olduğunu bildirdiğinde manşetlere taşındı. Ünlü siyasetçi partideki azınlıkların ve kadın seçmenlerin kendisini dışladığını öne sürerek gündemde yer almaya devam etti.

Dünyanın süper gücü ABD, sadece teknolojik başarıları ya da ekonomisindeki düzen ile gündemde yer tutmuyor. Ülkedeki siyasilerin bir birlerine ve Amerika siyasetine karşı çıkışlarıyla da dünya gündeminde oldukça geniş yer tutuyorlar. Size sempatik gelen yabancı ülkenin politikacısı var mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kimdir kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum