Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MANAS, BARMA ve MIPAZ’dan Son Duyurular

Borsa İstanbul’da işlem gören MANAS temettü ve sermaye kararının onaylandığını, BARMA geri alım programını, MIPAZ ise temettü kararını paylaştı. İşte detaylar;
MANAS, BARMA ve MIPAZ’dan Son Duyurular
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret (MANAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kay payı dağıtım kararıyla ilgili son gelişmeyi ve sermaye tavanı artırımını duyurdu. Şirket, finansal yapısının daha güçlü hale getirilmesi amacıyla nakit temettü dağıtılmaması kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını bildirdi.

Şirket, kayıtlı sermayesini yüzde 566 oranında yükselterek 60 milyon TL’den 400 milyon TL’ye çıkarılması kararının da Genel kurul tarafından kabul edilerek kesinleştiğini açıkladı. Sermaye tavanının geçerlilik süresinin 31.12.2027 olduğu belirtildi.

MANAS, günlük yüzde 1,8 artışla 7,6 TL’den işlem görüyor.

Barem Ambalaj

BARMA koduyla işlem gören Barem Ambalaj, pay geri alım programını açıkladı. Şirket 3 ay sürecek bir program başlatacağını, geri alım için ayrılan fon tutarının azami 40 milyon TL olacağını duyurdu. Bu çerçevede geri alıma konu edilebilecek azami pay sayısının 2.000.000 adet pay olarak belirlendiği ifade edildi.

BARAM, günlük yüzde 4 yükselişle 15,2 TL’ye çıktı.

Şimdi Kayıt Olun

Milpa

Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret (MIPAZ), KAP üzerinden kar payı dağıtım kararına yönelik açıklama yaptı. Şirket daha önce duyurduğu 2022 yılı karından brüt 0,53 TL, net 0,48 TL nakit ödemesinin 7 Nisan tarihinde yapılacağını bildirmişti. Bugün yapılan güncelleme ile temettü ödemesinin 28 Nisan tarihinde yapılacağı açıklandı.

MIPAZ, günlük yüzde 2,2 artışla 8 TL seviyesinde seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın