Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

VW Crafter’a Dayalı Yeni 9 Yolcu Kapasiteli MAN eTGE Minibüs Gösterildi!

VW, sahibi olduğu MAN'a Crafter üzerine yapmasına izin verdiği elektrikli eTGE'nin 9 kişilik versiyonun da olacağını söyledi!
VW Crafter’a Dayalı Yeni 9 Yolcu Kapasiteli MAN eTGE Minibüs Gösterildi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Açılımı Maschinenfabrik Augsburg  Nürnberg olan MAN, en yeni elektrikli minibüsünü tanıttı. Kuruluşu 1758 yılına dayanan çok eski bir firma olan MAN, Alman mühendisliğinin ışığında bu zamana kadar gelmiştir. Şirket VW AG’nin bir yan kuruluşudur. Sektöründe geniş kapsamlı işler yapan MAN’ı en çok kamyon, otobüs gibi ticari faaliyetlerle tanıyoruz. Ana yüklenici ile birlikte yeni tip yakıtlı ticari üretimine adım atan Alman firma, en son çıkardığı ürününü gösterdi.

Başta VAN olarak çıkartılan elektrikli minibüsün şimdi 9 koltuklu versiyonun da çıkarılacağı söylendi. MAN eTGE olarak geçen aracın orta seviyedeki özellikleri, hangi müşteri tipine hedef alındığını belli ediyor. Taşımacılık üzerine yapılan hamlenin ikinci kısmında yolcu taşımada dikkate alınacağı söylendi. İşte detaylar;

MAN için ayrı özel model geliştirmek yerine, VW’nin Crafter’ı kullanılmış.

MAN eTGE Elektrikli Ticari AraçEn başta model İsveç’teki Scania Teknik Merkezinde, Traton Yenilik Günlerinde tanıtılacak. eTGE Kombi 2019 Otobüs Dünyası’ndaki lansmanı ile MAN, en yeni ürününü gösterecek. Brüksel’deki etkinliğin ardından 1 gün sonra dünya basınına açılacak.

Crafter üzerine yapılan elektrik donanımı kombi ve yolcu tipinde değişmeyecek. İki minibüs modeli arasındaki benzerliği fark etmek için o kadar detaylı bakmanıza gerek yok. Far yapısı ve tampon tipi kendini ele veriyor. Ancak ızgara kısmı elektrikli olmasından dolayı eTGE’de kapalı bir vaziyette olacak.

MAN, aracının elektrikli motorundan ne kadar güç ve menzil aralığı alacağını da söyledi.

MAN eTGE Elektrikli Ticari Araç VW CraftereTGE Kombi ve ticari versiyon ile motor düzeni aynı olacak. Piller 35.8 kWh kapasitesinde olacak. Litrum iyon pillerden alınacak güç oranı 136 ps olarak belirlenmiş. 1 ileri şanzımanla birlikte aktarım ön tekerleklere iletilecek.

GCM Yatırım Banner

WLTP standartlarında MAN eTGE maksimum 90 km/s yapabilecek. Pillerin araca katacağı gidiş mesafesi de 114 km. Kapasiteye göre uygun olabilir ancak bize biraz yetersiz geldi. Zira 9 kişiye kadar yolcu taşıyabilecek bir ticari araç için piller biraz daha büyük tutulabilirdi. Haliyle de firmanın dediği gibi şehir içi kullanımlara daha fazla uygun duruyor.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Mercedes Elektrikli EQV V-Class’ını Tanıttı!

Crafter’ın biraz daha düşürülmüş hali olarak görebileceğimiz MAN eTGE’nin kokpit donanımlarında; 9 kişilik versiyonun her bir koltuğuna ısıtma özelliği verilmiş. Klima ve multi medya gibi teknolojik paketlerde araçta mevcut olacak.

Modelin Mercedes-Benz yeni tanıtımını yaptığı EQV‘ye rakip olarak düşünülmemesi gerektiği söylendi. Aracın lüks donanım seviyesi Mercedes alıcılarına uygun olmadığı zaten baştan belirtilmiş. MAN daha çok servis minibüsü ve kolay taşımacılık alanlarında, ucuz bir alternatif olarak araç sağlayacak. Temsilci, diğer akü seçenekleri göz önüne alındığında, gelecekte farklı amaçlara hizmet edebilir…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.