Yatırım yapmaya başla!

Sıfır Arabalarla 1992’de Terk Edilen “Subaru Showroom”

Malta'da Subaru bayisi 26 sene önce sıfır getirdiği otomobillerini öylece bırakıp gitmiş. Ve Impreza'nın 1. nesli dahil farklı modeller uzun süreli kımıldatılmadan bekletilmiş!
Sıfır Arabalarla 1992’de Terk Edilen “Subaru Showroom”

Carsaddiction‘un haberini ilk gördüğümde tarifsiz bir duygu içerisine girdim. Sanırım sizde aynı şekile duygulara kapılmışsınızdır. Çünkü bu Subaru bayisi 90’yılların sıfır arabalarıyla beraber öylece bırakılmış. Yarım asırı geçen tarihiyle AWD kavramını bizlere aşılayan Japon markanın, Malta showroomun da halen daha sıfır kilometre otomobiller var.

Değerleri şu andaki satış fiyatlarının en az 5 kat fazlası edecek bu Subaru’lar, Malta’nın Molta bölgesinde olduğu söylendi. İnsan hissiyat ve duyguları böyle “terk edilmiş” şeylere karşı ayrı psikolojiye geçme yetisi bulunur. 26 senelik sıfır kilometre araçlar içerisinde ralli de hafızamıza kazınan ve son Viziv Performans olarak lanse edilen Impreza’nın ilk serisi bulunuyor.

İçlerinden bazıları döneminde satılmış ancak sonradan çıkan nedeni belirlenemeyen sebeblerden dolayı iptal edilmiş.

Terk Edilmiş Subaru Bayisi Malta

Arkalara gizlenmiş Subaru’nun mini taşıyıcısı Sambar’da da bekleyişini sürdürüyor.

Corollanın 7.nesil E100‘lerle benzerliği olan Impreza’da showroomun uzun süreli misafirleri arasında.

Malta Subaru Showroom

Gözler şu anda Subaru’nun 85 – 92 yıllarında ürettiği XT Turbo modelini görüyor. Durum tamamen ilginçleşti!

Malta Subaru Showroom XT Turbo

Sizce 26 yılldır sıfır bekleyen bu araçlar değerinden daha fazlaya satılabilir mi?

Malta Subaru Showroom Sıfır Km Araçlar 26 yıl

Impreza ile yan yana gördüğümüz Justy’nin arka duvarında model posterlerini görüyoruz.

Malta Subaru Showroom Justy

Haritadan terkedilmiş Subaru bayisine daha net bakabilirsiniz.

Neden böyle bırakıldığına dair tam olarak bir bilgi sunulmasa da bazı hurafeler var! Terk edilişin birinci nedeni olarak; o yıllarda Malta’da çıkan krize vuruluyor. Diğer bir görüş ise ortak firmanın anlaşmazlık yüzünden olayın mahkemeye taşınması ve çözüme ulaşılamaması. Bizim de terk edilmiş tozlu Subaru bayisi hakkındaki görüşümüz; sahibinin işinden sıkıldığı ancak zevk için arabaları böylece bıraktığını düşünüyoruz.

Ancak neredeyse 30 yıldır kapalı kapılar ardında bekletilen Subaru’lar ne kadar sıfır olsalar da kapsamlı bir revizeye ihtiyaç duyacaklar. Araçların içerisinde fabrikada koyulan yağ ve bazı sıvılar artık katılaşma dönemine geçmiştir!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum