Yatırım yapmaya başla!

Maliye Bakanı Bu Yıl Vergi Düzenlemesi Yapılmayacağını Duyurdu

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bu yıl sonuna kadar vergilerde bir düzenleme olmayacağını bildirdi. Ağbal'ın konuşmasından önemli detaylar haberimizde...
Maliye Bakanı Bu Yıl Vergi Düzenlemesi Yapılmayacağını Duyurdu

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2017 yılının sonuna kadar vergilerde herhangi bir düzenleme yapılmayacağını ve KDV indirimi gibi bir durumun da söz konusu olmayacağını bildirdi. Bakan Ağbal yaptığı konuşmada, Türkiye ekonomisindeki gidişat, faiz oranları ve vergi indirimi gibi birçok konuya değindi.

Naci Ağbal, %18 olan KDV oranında hiçbir şekilde indirim yapılmayacağını duyurdu.

KDV’lerde küçük işletmelerde tek oran üzerinde çalıştıklarını belirten Ağbal, geçici vergi indiriminin devam etmesi gerektiğini söylerken, sene sonuna kadar da bir vergi düzenlemesi olmayacağını ifade etti.

2017 yılı büyüme tahminlerinin yukarı yönde revize edileceğini bildiren bakan, 2018 ve 2020 yılları hedeflerini de bu ay içerisinde duyuracaklarını söyledi.

Türkiye ekonomisi ikinci çeyrekte %5,1 oranında büyüme kaydetti. Ağbal, öncü göstergelerin üçüncü çeyrekte, ilk iki çeyrekten daha iyi geleceğini işaret ettiğini belirtti. 2017 yılı sonunda çok rahat bir şekilde %5’in üzerinde büyüme yakalanacağını düşünürken, önümüzdeki iki yıl için geçerli olan büyüme hedeflerinin de Eylül sonuna doğru açıklanacağı bilgisini paylaştı.

Türkiye’nin makine teçhizat yatırımlarını artırması gerektiği ve bu konuda gerekli olan destek üzerinde çalışıldığını bildirildi.

Ağbal, makine teçhizat harcamaları için KOSGEB ve vergisel destekler üzerinde çalıştıklarını belirtti. Geçici vergi indirimlerinin Eylül ayı sonunda biteceğini söyleyen Maliye Bakanı, Türkiye’nin performansının bu indirimlerin devamını gerekli görmediğini belirtti.

Ağbal, finansal piyasalardaki kırılganlığın tamamen ortadan kalktığını düşünürken, Türkiye ekonomisinde herhangi bir kriz ihtimaline de yer vermiyor.

Bakana göre enflasyonun iyi gelmesi halinde faizler de aşağı yönde hareket edecek. Son olarak reel sektör güven endeksinin yüksek notta olduğunu ve Türkiye ekonomisinde bir söylentiden ibaret olan kriz ortamına ihtimal dahi vermediğini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum