Yatırım yapmaya başla!

Malezya Turizm Bakanı “Ülkemizde Hiç Eşcinsel İnsan Yok” Yorumunu Düzeltmeye Çalıştı!

Malezya Turizm Bakanı Mohamaddin Ketapi'nin eşcinsel insanlarla ilgili yorumu ortalığı karıştırdı. Detaylar aşağıda;
Malezya Turizm Bakanı “Ülkemizde Hiç Eşcinsel İnsan Yok” Yorumunu Düzeltmeye Çalıştı!

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarı olan 53. Berlin Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı’na katılmadan önce gazetecilere konuşan Malezya Turizm Bakanı Mohamaddin Ketapi, Alman gazetecilere Müslüman çoğunluklu Güneydoğu Asya ülkesinde eşcinsel insanların olmadığını dile getirdi.

Almanya’nın Sesi olarak bilinen Deutsche Welle’nin haberine göre Malezya Turizm Bakanı, Malezya’nın eşcinsel turistleri karşılayıp karşılamayacağı yönündeki soruya; “Ülkemizde böyle bir şey olduğunu sanmıyorum” diyerek cevap verdi. Ülkedeki LGBT ve Yahudi turistlerin güvenliğine dair soruları da yanıtlamaktan kaçınan Ketapi, daha sonra Twitter’dan gazetecinin sorusuna verdiği cevabın ülkede belirli LGBT odaklı turist kampanyalarının bulunmadığını kastettiğini belirtti.

Ayrıca Malezya’nın yabancı turistleri ağırlamada açık bir politika benimsediğini ve misafirlerine asla cinsel yönelimleri, dinleri ve kültürel uygulamalarına dayanarak gereksiz engeller getirilmeyeceğini söyledi.

Malezya Turizm Bakanı Ülkesindeki Eşcinsel İnsanların Varlığını İnkar Etti!Açıklamada, ülkenin egemen bir millet olarak hem LGBT topluluğuna hem de İsrail’e ilişkin kendi görüşleri olduğu vurgulanarak diğer ülkelerden Malezya’nın egemenliğine saygı duymalarının beklendiği aktarıldı. Bir yardımcı Malezya’nın online haber portalı Malaysiakini’ye yorumların kişisel yetkilere dayanarak yapıldığını ancak bunların LGBT topluluğunu tanımayan resmi Malezya hükümetinin politikasına uygun olduğunu söyledi.

Adı açıklanmayan yardımcı; “Tıpkı başka bir ülkedeki gibi Malezya’ya gelen turistler, inançlarından, cinselliklerinden, dinlerinden ve renklerinden bağımsız olarak karşılanırlar” demeyi de ihmal etmedi.

Malezya Turizm Bakanı Ülkesindeki Eşcinsel İnsanlar yorumu Eşcinsel hakları savunucusu Thilaga Sulathireh, Malezya Turizm Bakanı’nın yorumlarının gerçeklikle alakasız olduğunu ama bunları duyduğuna şaşırmadığını söyledi. Birkaç politikacı dışında geri kalanların isteyerek ya da başka türlü LGBT insanlarını veya konularını ayrımcı ve dışlayıcı tuttuğunu dile getiren Sulathireh, yüksek sosyoekonomik maliyetler taşıyan bu yorumun utandırıcı bir şekilde cahil bir yorum olduğunu söyledi.

Ülkenin eşcinsellik konusundaki tutumu ve bununla birlikte iddia edilen antisemitizmi Malezya’nın ITB Berlin‘e katılmasından önce eleştirilmişti. Alman Yeşiller Partisi’nin eşcinsel politikacısı Volker Beck de Malezya’nın fuara katılmasını engellemeye çalışmıştı. Nitekim Volker Beck’e göre homofobi ve antisemitizmi kucaklayan bir ülke ortak bir ülke olamazdı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum