Yatırım yapmaya başla!

Malezyalı Top Glove Hisseleri Koronavirüs Pandemisiyle Üç Katına Çıktı

Dünyanın en büyük medikal eldiven üreticisi olan Malezyalı Top Glove'un hisseleri, pandemi sürecinde üç katına yükseldi.
Malezyalı Top Glove Hisseleri Koronavirüs Pandemisiyle Üç Katına Çıktı

Koronavirüs pandemisi, Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılarak, 7,6 milyon kişiye bulaştı. 424 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken, yaklaşık 4 milyon kişi iyileşti.

Bu süreçte hijyene büyük önem verilirken, dışarı çıkmak zorunda olan kişiler maske ve eldiven kullanmaya başladı. Ürünlere ihtiyaç artarken, fiyatlarında da yükseliş meydana geldi.

Dünyanın en büyük medikal eldiven üreticisi olan Top Glove‘un hisseleri, pandeminin yarattığı ortamdan yararlandı ve üç katına yükseldi.
Top Glove Hisse Rekor Yükseliş
Görsel Kaynak: MarketWatch

Analistler daha da yükselmesini beklerken Malezyalı şirketin hisseleri, bugünkü işlemlerde %0,96 oranında artıda 16,86 Malezya ringiti seviyesinden işlem görüyor. Dünkü işlemleri 16,70 MYR seviyesinden sonlandıran hisseler, bugün düşüşle 15,58 MYR seviyesinden başladı. 15,50 seviyesine kadar geriledikten sonra günün en yüksek seviyesini 17,28 MYR ile kaydetti.

Top Glove hisseleri 2020 yılına 4,65 MYR seviyesinden başlangıç yaptıktan sonra hafif bir yükseliş eğilimi kaydetmeye başladı. 12 Mayıs tarihinde 7,99 MYR seviyesine ulaşan hisse senetleri, bu noktadan güçlü bir yükseliş kaydetti. Dünkü işlemlerde ise 18 MYR seviyesine kadar yükseldi.

Tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydeden hisse senetlerinin 5 günlük getirisi %2,81 düzeyinde bulunurken, 1 aylık getirisi 62,24 oranıyla rekor kazanca işaret ediyor.
Top Glove Hisse Günlük Yükseliş
Görsel Kaynak: MarketWatch

Hisse senetlerinin 1 yıllık getirisi %236,13 seviyesindeyken, yılbaşından bu yana %258,30 oranında getirisi sağladı. Şirket dün yaptığı açıklamada, koronavirüs pandemisinin bir sonucu olarak dünyanın hemen her ülkesinden eldiven talebinin arttığını belirtti. Top Glove’un üç aylık kazançlarının ise rekor seviyelere ulaştığını ifade etti.

Birçok analist hissenin boğa piyasasında olduğunu ve yükselişin devam edeceğini söylüyor. Refinitiv tarafından derlenen verilere göre; 22 analistin 18 tanesi şirketin hisselerinin güçlü bir satın al sinyali verdiğini önerisinde bulunuyor. Analistlerin hisse senetleri için hedef fiyatı ise 20,28 MYR seviyesinde bulunuyor.

Malezyalı yatırım bankası Affin Hwang analisti Ng Chi Hoong, satın alma önerisini koruduğunu açıkladı. Şirket için hedef fiyatın hisse başına daha güçlü talep görünümünü etkilemek için 22,40 MYR seviyesinde bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum