Yatırım yapmaya başla!

Maldivler’de Bulunan Eşsiz Su Altı Restoranı: “Subsix”

Maldivler’de Bulunan Eşsiz Su Altı Restoranı: “Subsix”

Maldiv Cumhuriyeti, diğer tanıdık ismiyle Maldivler! Bizler de dahil olmak üzere, tüm dünyanın hayranı olduğu bir ülke. Hindistan’ın güneybatısından okyanusa doğru dizilen 1.200 adadan oluşan ülke, yeşil ile mavinin birleştiği bir doğa cenneti! Burada yaşayan yerli halkın %97’si İslamiyet’i benimsemiş durumda. Bu özellikte kuşku yok ki adalar ülkesinin bizim açımızdan önemini bir kat daha arttırıyor. Tabii bu kadar güzel olan bir ülkede, dünyaca ünlü otellerin de ardı ardına sıralanması oldukça doğal karşılanıyor.

Müslüman bir ülke olmasının bizim için önemine biraz değinelim. Ülkede dinimizce haram kabul edilen domuz eti tüketimi yasak! Bu kurala özel gösteren işletmelerin başında da birazdan sizlere tanıtacağımız lüks su altı restoranı var. Sizi uyarıyorum! Böyle bir mekanı daha önce görmediğinize bahse girebilirim. Subsix isimli su altı restoranı, gerçekten kusursuz ve büyüleyici bir tasarıma sahip. Otel bünyesinde hizmet veren restoranı, buradan bağımsız olarak incelemeye değer bulduk. İnanın özelliklerine göz attığınızda sizde bize hak vereceksiniz.

İşte karşınızda Maldivlerin saklı güzelliği!

Subsix Restoran

Subsix RestoranSu altı restoranı, Per Aquum Niyama isimli otelin bünyesinde hizmet veriyor. Mekana 500 metre uzaklıkta tasarlanan Subsix’e gitmek isteyen müşteriler, otelin sunduğu tekneler sayesinde restorana giriş yapabiliyor. Su yüzeyinden 6 metre aşağıda tasarlanmış olan bu büyüleyici restoran, ilk başta bir gece kulübü olarak hizmet veriyormuş. Hatta bu mekan, dünyanın ilk ve tek sualtı gece kulübü olarak ün kazanmış. Sonrasında bir restoran olarak hizmet vermeye başlayan Subsix, yeni tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor.

Restoranın özelliklerine baktığımızda, su altı yaşamından ilham alınarak tasarlanmış unsurlar hemen göze çarpıyor. Örneğin; sandalyelerin tıpkı birer anemon gibi tasarlandığını görüyoruz. Deniz kabuğu şeklindeki tavan düzenlemeleri ise rengarenk ışıltılarıyla, bir mercan resifinin görünümünü anımsatıyor. Deniz yıldızı biçimindeki aydınlatmaları, istiridye şeklindeki barı ve nefes kesici su altı görüntüleriyle, bu restoranı tarif edebilecek nitelikte kelime bulmakta zorlandığımı itiraf etmeliyim.

Subsix RestoranSubsix karşısında gerçekten nutkum tutuldu! Düşünsenize; Maldivler’in geleneksel lezzetlerinin tadına bakarken, yanı başınızdan geçen köpek balığıyla neredeyse burun buruna geliyorsunuz. Üzerinizdeki şoku atlattığınızdaysa, bu resif köpekbalığının tıpkı sizin gibi karnını doyurmaya çalıştığını şahit oluyorsunuz. Ardından karşınıza çıkan mercan balıklarına gözünüz takılıyor, akıntıya kapılıp giden denizatına bakıyor ve bu mükemmel dünyanın tam da içine dalıyorsunuz. Kendinizi Prenses Ariel gibi hissetmez miydiniz? Hani şu kırmızı saçlı, güzel denizkızını diyorum. Evet, burası tam da bir denizkızı ülkesi gibi!

Sonuçta ne kadar konuşursak konuşalım bu restoran, ancak gidilip görülünce kavranabilecek nitelikte! Yani benim fikrim bu yönde. Hatta buraya gidebilmek için, şimdiden yatırım yapmaya başlayacağımı tüm içtenliğimle söyleyebilirim.

Peki, dünyanın en güzel ülkelerinden biri olan ve aynı zamanda da Müslüman halktan oluşan Maldivler’deki bu restoran hakkında sizin görüşünüz nedir? Subsix sizce de bahsettiğim kadar mükemmel, harikulade ve daha nice bilumum övgü sıfatını hak etmiyor mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum