Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Makine Yatırımı Yapan Ulusoy Un’un Hisseleri %1’den Fazla Yükseliyor

Paketleme makinesi yatırımı yaptığını bildiren Ulusoy Un'un hisseleri negatif açılışın ardından güçlü yükselişe geçti.
Makine Yatırımı Yapan Ulusoy Un’un Hisseleri %1’den Fazla Yükseliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş (Ulusoy Un) pazar payını artırma hedefleri doğrultusunda yatırımlarına devam ediyor. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı yatırımla ilgili bildirimde bulunan şirket, paketleme makinesi aldığını duyurdu.

Ulusoy Un yaptığı açıklamada, Samsun ve Çorlu üretim tesislerine birer adet paketleme makinesi satın aldığını bildirdi. Faaliyete geçen makinelerle birlikte günlük 1-2-5 kg ambalajlı un paketleme kapasitesinin 540 ton/aydan 5940 ton/aya yükseldiği söylendi.

Ulusoy Un hisseleri haftaya düşüşle başladıktan sonra TSİ 10.25 itibarıyla yükselişe geçti ve 17,91 liraya kadar yükseldi.
Ulusoy Un Hisseleri Yüzde 1,20 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemleri 17,57 liradan sonlandırdıktan sonra yeni haftanın açılışında 17,31 liraya kadar geriledi. Daha sonra yükselişe geçen hisseler, TSİ 12.05 sularında %1,20 oranında yükselişle 17,78 liradan işlem görmeye başladı.

Ulusoy Un hisselerinin yukarı yönlü hareketinin devam etmesiyle 17,99 lira gündeme gelecek. Eğer yönünü yeniden aşağı çevirirse 17,39 lira ilk destek noktası olarak takip edilecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiğinde ise haftalık bazda %7,55 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık getirisi %3 civarında gerçekleşirken, yıllık bazda %83,69 değer kazandığı görülüyor. Hisseler 1 yılın en yüksek seviyesi olan 19,8 liradan uzak işlem görürken, uzun vadede 20 lira hedefleniyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.