Yatırım yapmaya başla!

Magna Tesla Model S’in Fazladan Motorla Yaptığı Karda Drift Gösterisi!

Standart bir Tesla Model S'e fazladan motor takviyesi yapan Magna, iddalı sürüşler sunuyor!
Magna Tesla Model S’in Fazladan Motorla Yaptığı Karda Drift Gösterisi!

Küresel otomotiv tedarikçisi Magna, geliştirdiği elektrik üniteyle Tesla’ları daha hızlı yapmak istiyor. Magna’nın işi otomobiller için parçalar geliştirerek firmalara sunmaktır. Kanadalı şirketin burada yapmak istediği Tesla araçlarına daha güzel ivmeler kazandırmak.

Yapılan ve geliştiren öğelerin Model S gibi arabanın eksik taraflarını tamamlamaktan ziyade, onları daha çok hızlı gitmesi ve üstün yol tutuş performansı kazandırmaktır. Haliyle Magna’da tam olarak bu işler için kuruldu. Magna neden böyle bir şey yapmaya ihtiyaç duydu? Nedeni çok basit. Artık fosil yakıtlı arabalar bitiyor ve Magna’da buna istinaden en iyide en gelişmişini göstermek istiyor.

Kanadalı tedarikçi, Model S’e fazladan bir elektrik motoru daha ekledi. (Videodan drift gösterisini izleyebilirsiniz)

Üç elektrikli motora sahip olan Model S’e, E1 adında 188 hp’lik ünite takviyesi yapılmış. Total güç ise 564 hp’ye yükselmiş.

Eklenişle beraber Tesla Model S arkada iki, önde bir motorlu haline getirildi.

Performans konusunda ufak iyileştirme olsa da videoda olan aslında mükemmel bir yol tutuş gördük.

AWD mantığıyla görebileceğimiz bu olayda arka motorların viraj alımlarında üstün toplama yeteneği kazandığını görüyoruz.

Magna çalışmasından sonra Model S’in kar üzerinde 3 elektrikli motorla beraber sanki içinde Ken Block var ve showlardan birini yapıyor! Anlaşılacağı üzere çağımızın motorları farklı firmalar tarafından gelişime tabi tutularak en iyisi çıkarılmaya çalışılıyor.

Model S’in üzerinde yapılan çalışmalardan sonra +188 hp‘lik bir güç ortaya koyulmuş. Dıştan fazladan motoru belli olmayacak ancak direksiyon başında bunu çok iyi hissedebileceksiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum