Yatırım yapmaya başla!

Magic Leap 502 Milyon Dolar Yatırım Aldıktan 2 Gün Sonra 1 Milyon Dolarının Çalındığını Bildirdi!

Kısa sürede büyüyen Magic Leap, 1 milyon dolarının çalındığını belirttiği şikayetiyle dikkat çekti. İşte aldığı dev yatırımlarla tanınan firma hakkındaki haberin detayları;
Magic Leap 502 Milyon Dolar Yatırım Aldıktan 2 Gün Sonra 1 Milyon Dolarının Çalındığını Bildirdi!

Ekim ayında yapılan suçlamaya göre Magic Leap, bir çalışanını kendisinden 1 milyon doların üzerinde para çalmakla suçladı. Daha doğrusu; Magic Leap’ın şikayetinde firmaya 1 milyon dolardan daha fazla fatura kesildiği ve kesilen faturaların yanlış olduğu bilgisi vardı.

Öte yandan; Magic Leap’in gündeme oturmasının bir diğer nedeni de şirketin eski küresel güvenlik başkanının firmaya açtığı davaydı. Çünkü Todd Kei Magic Leap’den, haksız istihdam, yaş ayrımcılığı ve usulsüzlük gibi suçlamalarla tazminat talep ediyor. Firma ise eski güvenlik başkanının bu suçlamalarını şirketten milyonlarca doları zorla almak istediği gerekçesiyle eleştiriyor.

Yaşanan son gelişmeler, Magic Leap’de işlerin giderek karıştığını ve şirketin ürünlerinden daha çok sansasyonal haberlerle konuşulduğunu gösteriyor.

Magic Leap'de İşler Giderek karışıyor Ekim ayında aldığı dev yatırımla bütün dikkatleri üzerine çeken artırılmış gerçeklik şirketi, piyasaya sunulmuş hiçbir ürünü olmamasına rağmen 502 milyon dolarlık kaynak bulmuştu.

Ve TEMASEK önderliğinde gerçekleşen yatırımcılar arasında; Alibaba, Fidelity Management and Research Company, Google LLC, J.P. Morgan, T. Rowe Price, Glupo Globo, EDBI ve Janus Henderson gibi şirketler vardı.

Neticede; 502 milyon dolarla birlikte Magic Leap’in aldığı toplam yatırım 1.9 milyar doların üzerine çıkmıştı.

Magic Lep Şimdiye Kadar 1.9 Milyar Dolar Yatırım Aldıİşte tam da bu noktada; Magic Leap’in 502 milyon dolarlık yatırım aldıktan 2 gün sonra 1 milyon dolarının çalındığı şikayetiyle polise başvurması olay yarattı. Business Insider’ın haberine göre şirket, aldığı yatırımdan 2 gün sonra “1 milyar doların üzerinde parasının 23 aylık süreçte kendisinden çalındığını” belirtti.

Rapora göre Magic Leap’in üst düzey yöneticisi Cheryl Martin, bağımsız bir ajans olan Hampton Group’la anlaşmış ve oradan 39 kişilik işe alım gerçekleştirmişti.

Magic Leap Yöneticisi Cheryl Martin 39 Kişilik İşe Alım için 1 Milyar Dolarının Üzerinde Fatura KestiCheryl Martin, sözde 39 çalışan için Ağustos 2015’den Temmuz 2017’ye kadar toplamda 1 milyar doları geçen ödeme yapmış, fakat firmada böyle bir grup hiç görev almamıştı. Ve Magic Leap’in bu suçlamaları karşısında her iki tarafın da konuşmayı reddetmesi, şirketin gerçekten dolandırılmış olabileceğini gösteriyor.

Bakalım, aldığı büyük yatırımlarla tanınan Magic Leap’in suçlamaları ne şekilde son bulacak? Ayrıca şirketin çalışanlarıyla yaşadığı problemlerle değil de piyasaya sunduğu ürünlerle ne zaman gündeme geleceği de merak konusu!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum