Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Maduro Duyurdu: Venezuela’dan Rus Ödeme Sistemi Mir Hamlesi!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesinin katılımıyla Mir ödeme sisteminin geliştirilmesinin yeni bir finansal sistemin kurulmasına izin vereceğini söyledi. Detaylar haberde;
Maduro Duyurdu: Venezuela’dan Rus Ödeme Sistemi Mir Hamlesi!
HABER GİRİŞ

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesine yönelik haksız ve yasa dışı ekonomik yaptırımların etkisinin azaltılması hedefiyle Rus ödeme sistemi Mir’e dahil olacaklarını duyurdu. Başkan, söz konusu katılımın, yeni bir finansal sistemin kurulmasına izin vereceğini söyledi.

Maduro, Venezolana de Television kanalındaki “With Maduro” programında yaptığı açıklamada, Rusya’nın Mir sisteminin ülkenin mali izolasyonunu önleyeceğini kaydetti.

Maduro: Yeni Bir Finansal Sistemi İnşa Ediyoruz

Mir ödeme sisteminin Venezuela’nın katılımıyla geliştirilmesinin yeni bir finansal sistemin kurulmasına izin vereceğine dikkat çeken Maduro, ülkesinin maruz kaldığı haksız yaptırımlar karşısında uluslararası yeni ödeme sistemlerine katılmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Konuya dair açıklamasında, “Venezuela’ya sert, haksız, yasa dışı yaptırımlar uygulandı. Bizi tüm dünyadan finansal ve parasal olarak izole etmeye çalıştılar ve bugün yeni dünyanın yeni bir finansal, parasal sistemini inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamını, “Venezuela Merkez Bankası, Rusya tarafından oluşturulan ve dünyanın birçok ülkesi tarafından kullanılmakta olan Mir ödeme sistemine katılacağımızın güzel haberini verdi” şeklinde getirdi.

GCM Yatırım Banner

Sanchez: ABD veya AB’nin Ne Düşündüğü Önemli Değil!

Venezuela Merkez Bankası Başkanı Calixto Jose Ortega Sanchez, 15 Haziran’da St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nun (SPIEF) oturum aralarında yaptığı konuşmada gelişmeye dair mesajlar vermişti.

Sanchez, Venezuela bankaları ile Rus bankaları arasında finansal işlemlerin hızlandırılması adına yeni teknolojik gelişmelerin takip edilmekte olduğunu söylemişti.

Merkez Bankası Başkanı, ABD ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin Venezuela ile Rusya arasındaki mali iş birliği hakkında ne düşündüklerinin ülkesi için “önemli olmadığını” da sözlerine ekledi.

Yüksek enflasyon oranına sahip olan, uzun süredir ekonomik ve siyasi ambargolara maruz kalan Venezuela’da ekonominin 7 yıllık küçülme sürecinin ardından bu yıl 13 Ocak’ta büyüme gösterdiği duyurulmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.