Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Madencilerin İş Sağlığına 7,5 Milyon TL Hibe Ödendi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Finansal Destek ve Rehberlik Programı kapsamında madencilik sektörüne verilen destek hakkında açıklama yaptı.
Madencilerin İş Sağlığına 7,5 Milyon TL Hibe Ödendi
Yorum

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi (MİSGEP) kapsamında yapılan hibe ödemelerine dair yazılı açıklamada bulundu.

Finansal Destek ve Rehberlik Programı faydalanıcısı olan 80 yeraltı maden işletmesine sekizinci hibe ödemesinin gerçekleştirildiği bildirildi.

Söz konusu işletmelere iş sağlığı ve güvenliği için ödenen sekiz aylık hibe desteğinin, 7,5 milyon TL’ye ulaştığı açıklandı. Bu tutarın 1,1 milyon TL’si Şubat ayında verildi. Finansal destek sunmanın yanında; rehberlik desteği ile iş sağlığı ve güvenliği alanında işletmelerin kurumsal kapasitelerinin geliştirmesinin de hedeflendiği açıklandı.

Bu çalışmanın yerine getirilmesi kapsamında, Bakanlığın belirli dönemlerde saha ziyareti yaptığı, yeni ve önleyici yaklaşımlarla yeraltı kömür ve metal madenlerine rehberlik sunduğu aktarıldı.

Özellikle jeolojik ve iklim koşullarının ağır olduğu yeraltı maden ocaklarına yapılan bu ziyaretlerin, ihtiyaçlara çözüm olması açısından önem teşkil ettiği belirtildi. Söz konusu çalışmalar ve rehberlik hizmetleri sayesinde, yeraltı çalışma alanlarında yüzde 55 iyileşme sağlandığı açıklandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu