Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Madenciler için Yeni Yasa ve Destek Paketi Hazırlanacak

Cumhurbaşkanı, maden kazalarının önüne geçmek ve işçi yakınlarına destekte bulunmak için yeni yasa hazırlığı talimatı verdi. Detaylar haberde;
Madenciler için Yeni Yasa ve Destek Paketi Hazırlanacak
Yorum

Bartın’ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) ait maden ocağında Cuma akşamı meydana gelen patlamanın ardından hükümet kanadı, maden işçileri için yasa hazırlama kararı aldı.
Geçmişte Soma’da, Ermenek’te, Zonguldak’ta yaşanan ve en son Bartın’da 41 kişinin hayatına mâl olan maden kazaları, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında ele alındı.

Başkanlığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı toplantıda yeni yasa ve torba kanuna ilişkin kararlar alındı.

Ülkede yaşanan maden kazalarının son bulması için Cumhurbaşkanı, yeni yasa hazırlığının yanı sıra madenci yakınları için destek paketi hazırlanması talimatı verdi.

Daha önce maden kazasında hayatını kaybedenler için hazırlanan ve mevzuata eklenen geçici düzenlemelerin kalıcı hale getirilmesi için yasa düzenlemesi yapılacak. Bu sebeple çalışma grubu kurulu oluşturulacak.

Mali Destek Paketi Zaman Kaybetmeden Meclis’e Getirilecek

Son elim kazada hayatını yitirenlerin yakınlarına maddi yardımların yapılacağı açıklanmıştı.

Erdoğan, söz konusu mali destek paketinin zaman kaybetmeden Meclis’e getirilmesi talimatını verdi. Torba yasa kapsamında görüşmelerin yapılması planlanıyor.

Bu kapsamda, Meclis’te maden işçilerinin ailelerine 1 milyon 500 bin lirayı aşan nakdi yardım yapılması kararlaştırılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu