Yatırım yapmaya başla!

Macy CEO’sundan Jeff Bezos’a Yanıt: Vergi Tasarrufumuzu Çalışanlarımıza Geri Verdik

Yıllık hissedar mektubunda rakiplerine çalışanların ücretleri için çağrıda bulunan Jeff Bezos’a Macy’nin CEO’su Jeffrey Gennette’den cevap geldi. İşte detaylar;
Macy CEO’sundan Jeff Bezos’a Yanıt: Vergi Tasarrufumuzu Çalışanlarımıza Geri Verdik

Yıllık hissedar mektubunda diğer perakendecilere, ücreti saatte minimum 15 dolara çıkarmaları için çağrıda bulunan Jeff Bezos; “Daha da iyisi, 16 dolar yapın ve sonra topu bize atın. Bu herkese fayda sağlayacak türden bir rekabet” ifadeleriyle meydan okumasını başlatmıştı. Bezos’a yanıt, Macy CEO’su Jeffrey Gennette’den geldi ve yönetici 2018 vergi reformundan elde ettiği tasarrufları çalışanlara geri verdiklerini söyledi.

Vergi tasarrufumuzu iş arkadaşlarımızın topluluğuna geri koymaya karar verdik” diyen Macy CEO’su Jim Cramer’ın programında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. “Her çalışma arkadaşım, yani tüm 130 bin kişi bu mağazanın ya da bu çağrı merkezinin üretiminin sonucu olarak üç aylık bir ikramiye aldı.”

Dünyanın en zengini olan Amazon CEO’sunun rakiplerini şirketin minimum 15 dolarlık ücretini karşılamaları için yaptığı çağrıya gelen yanıt ilgi çekti.

Macy CEO’sundan Jeff Bezos’un 15 Dolarlık Asgari Ücret Çağrısına YanıtGennette, Macy’nin iş yerindeki kültürün her şey olduğunu ve şirketin çalışanlarına bakması gerektiğini anladığını dile getirdi. Zaten bu Macy CEO’suna göre firmanın üzerinde fazlasıyla durduğu bir şeydi. Bununla birlikte Macy, online alışverişe kaptırdığı müşterileri geri kazanmak için mağazalarını dönüştürmeye de odaklanıyordu.

Gennette, perakende mağazalarının müşterilerin yalnızca paralarını değil zamanlarını da harcadıkları yerler olabileceği merkezlere dönüşmesinin kritik olduğunu dile getirdi.

Macy CEO’su Kültür Değişikliği Açıklaması

Alışveriş merkezi, Macy’nin bir yıl önce satın aldığı New York alışveriş kuratörü Story’yi tanıtmak için binlerce metrekarelik alanlar oluşturmuştu. Rachel Shechtman tarafından oluşturulan konsept, bir temaya dayalı ürün kataloğu tasarlama amacıyla sunulmuştu ve müşterileri çekmeyi hedefliyordu. Gennette de Story’ye işaret ederek fiziksel mağazaların, bir işlem yerinden bir deneyim yeri haline getirilmesi gerektiğini aktardı. Story de Gacy’nin söz konusu amaçla attığı ilk adımlardan biriydi.

Ayriyeten Story modelinin bir avuç lokasyonda uygulanacağı yönündeki ilk planların tersine sekiz ayda 36 mağazaya yayıldığını bildirdi. Mağaza modelinin yanında bilanço şeklini değiştirmek için de harekete geçen Macy, Gennette’nin anlattığına göre son dört yıl içinde şirket borcundan 2.5 milyar dolar temizlemek için çalışmıştı. Ayrıca yönetimin, şirkete yeniden nakit yatırma planları ile birlikte hisse geri alımları konusunda düşündüğünü vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum