Yatırım yapmaya başla!

Macron, Avrupa’yı Milliyetçilere, Yabancı Güçlere ve Manipülasyona Karşı Koruma Çağrısı Yaptı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa Birliği’ni yabancı güçlerden, milliyetçilerden ve manipülasyondan korumak için çağrıda bulundu. Detaylar haberimizde;
Macron, Avrupa’yı Milliyetçilere, Yabancı Güçlere ve Manipülasyona Karşı Koruma Çağrısı Yaptı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, popülizm bölgeyi Brexit öncesinde bölgeye problem çıkartırken ve Avrupa Parlamento seçimlerini zorlamaya devam ederken Avrupa Birliği’ni yabancı güçlerden, milliyetçilerden ve manipülasyondan korumak için çağrıda bulundu.

Pazartesi günü Avrupa’nın medya kuruluşlarında açık bir mektup yayınlayan Macron, Avrupa’nın tehlikede olduğunu ve Birleşik Krallık’ın 29 Mart’ta gerçekleşecek ayrılığının milliyetçiliğe doğru geri çekilmeyi temsil ettiğini söyledi. Dün AB’nin tüm 28 üye devletinin gazetelerinde yayınlanan mektupta Macron; “İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana Avrupa hiç bu kadar önemli olmamıştı. Ancak aynı zamanda hiçbir zaman böyle bir tehlike altında da olmamıştı. Brexit bunun sembolü olarak duruyor.” dedi.

İngilizleri Brexit sonrası geleceklerinin nasıl olacağı ve AB pazarına erişimlerini kaybetme konusunda uyaran Macron, milliyetçiliğe geri çekilmenin hiçbir şey sunmadığını dile getirdi.

Macron Brexit Uyarısı Milliyetçilik EleştirisiAyrıca bunun Avrupa’nın tamamını tehdit eden bir tuzak olduğunu aktardı. Avrupa’nın uzlaşmanın tarihi bir başarısı ve vatandaşlarını korumaya devam eden bir proje olduğunu belirten Macron, bununla birlikte bir memnuniyet riski ve statükonun tuzağı olduğunu vurguladı. “Şimdi bir Avrupa rönesansının zamanı” diyen Macron Avrupalıları soyutlanma ve bölünmenin cezbedilmesine karşı direnmeye çağırarak; “Bu yenilenmeyi birlikte üç amaç etrafında inşa etmeyi öneriyorum: özgürlük, koruma ve ilerleme” ifadelerini kullandı.

Macron’un mektubunun Brexit müzakerelerinin ortasında ve popülist, kuruluş karşıtı, milliyetçi partilerin iyi performans göstermesi beklenen Avrupa Parlamentosu seçimlerinden önce gelmesi dikkat çekti.

Macron Açık Mektubu Popülist Düzen Karşıtı Milliyetçi Parti Yükselişinde Geldi Çünkü bu, göçmenlik politikalarına ve ekonomik reformlara yaklaşımlarına karşı tepki yüzünden partilerinin seçmenlerini kaybeden Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel gibi politikacılar için endişe verici bir trend olmaya devam edecekti. Merkeziyetçi Macron, 2017 Mayıs’ında aşırı sağ parti adayı Marine Le Pen ve onun partisi Ulusal Cephe’yi yenerek Brüksel’in rahat bir nefes almasını sağlamıştı. Ne var ki aşırı sağ partiler, Almanya ve İtalya’da iyi performans göstermeye devam ediyordu.

Macron mektubunda her AB ülkesine seçim sürecini siber saldırılara ve manipülasyonlara karşı korumak amacıyla Avrupa uzmanları sağlamak için Avrupa Demokrasileri Koruma Ajansı’nın kurulmasını önerdi.

Macron Açık Mektup Avrupalılara Seslendi Fransa Cumhurbaşkanı, AB’nin ayrıca Avrupa siyasi partilerinin yabancı güçler tarafından finanse edilmesinin yasaklaması gerektiğinin de üzerini çizdi. “İlk özgürlüğümüz demokratik özgürlük: yabancı güçler her seçimde oylarımızı etkilemeye çalışırken liderlerimizi seçme özgürlüğü” diyen Macron, Rusya’nın bölgenin siyasi ortamını istikrarsızlaştırmak amacıyla Avrupa’da aşırı sağ partileri finanse ettiği konusundaki yaygın kaygılara işaret etti.

Avrupa Demokrasileri Koruma Ajansı’nın kurulmasının yanı sıra Macron, ortak bir sınır gücü ile Avrupalı bir iltica ofisini içerecek Avrupa İç Güvenlik Konseyi, artan savunma harcaması, yeniden şekillendirilmiş bir ticaret politikası ve düzelmiş rekabet politikası, AB çapında her ülkeye uygun asgari ücret, ekolojik geçişi finanse etmek için bir Avrupa İklim Bankası, gıda kontrollerini iyileştirmek için bir Avrupa gıda güvenli gücü kurulması için çağrıda bulundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum