Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Maçkolik Halka Arz Sonuçları Açıklandı

Geçen hafta Perşembe ve Cuma günleri talep toplanan Maçkolik halka arzına, 31,5 katı talep geldi. Detaylar aşağıda:
Maçkolik Halka Arz Sonuçları Açıklandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Mackolik İnternet Hizmetleri Ticaret A.Ş. paylarının halka arz sonuçla açıklandı. 19 – 20 Ocak 2023 tarihleri arasında talep toplama işlemi gerçekleşen şirketin halka arzına, toplamda 31,5 kat talep geldi. 8.500.000 adet pay, 38 TL fiyattan arz edildi.

Talep toplama işleminde şirket çalışanlarına tahsisat tutarının yaklaşık 1,3 katı, bireysel yatırımcılara 14,5 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara 60,2 ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsisat tutarının 8,6 katı olmak kaydıyla toplamda 31,5 kat filtrelenmemiş talep geldi.

Payların 85 bini şirket çalışanlarına, 3 milyon 315 bini yurt içi bireysel yatırımcılara, 3 milyon 400 bini yurt içi kurumsal yatırımcılara ve 1 milyon 700 bini yurt dışı kurumsal yatırımcılara dağıtıldı.

Macko Arz Sonuclari
Kaynak: KAP

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderliğinde yapılan arzda, bireysel yatırımcıya 4-5 lot arasında dağıtım yapıldı. 678 bin 561 bireysel yatırımcı katılırken, son eşit arzlarla kıyaslandığında bir miktar düşüş olduğu gözlendi. Toplam katılan yatırımcı sayısı ise 678.726 oldu.

Ortaklıkta idari sorumluluğu bulunan ve içsel bilgiye sahip kişilerin yaptıkları pay alımları; Alihan Cıngıllı tarafından 3.395, Halit Ergin Kehale tarafında 3.395 ve Murat İlkler Demirel tarafından 3.395 olarak gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu