Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Maçkolik Halka Arz Oluyor: Talep Toplama Süreci Başladı

Dijital spor platformu Maçkolik için halka arz süreci başlıyor. Bugünden itibaren talepler toplanacak. Ayrıntılar geliyor…
Maçkolik Halka Arz Oluyor: Talep Toplama Süreci Başladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin en büyük dijital spor platformlarından biri olan Maçkolik’in halka arz edileceği daha önce duyurulmuştu. Süreç bugünden itibaren başlıyor. Yatırımcılar bugün ve yarın Maçkolik’in halka arzı için talepte bulunabilecek.

Maçkolik İnternet Hizmetleri Ticaret AŞ Genel Müdürü Emre Uğurlu, son duruma dair açıklamalarda bulundu. Halka arz için bugün ve yarın talep toplanacağını belirten Uğurlu, “8,5 milyon lot hisseyi halka arz ediyoruz ve 38 liralık sabit bir fiyatla çıkıyoruz. Bireysel yatırımcılara da eşit dağıtım olacak. Dolayısıyla başvuran herkesin Maçkolik’e ortak olma fırsatı olacak.” ifadelerini kullandı.

‘Türkiye’nin En Büyük Spor Uygulamalarını Yönetiyoruz’

Maçkolik’in 21 yıllık bir marka olduğunu, spor içerikleri vermek üzere ilk önce bir internet sitesi olarak kurulduğunu belirten Uğurlu, Türkiye’nin en büyük spor uygulamalarını yönettiklerini söyledi.

Türkiye’de sporu takip eden kitlenin neredeyse tamamına ulaştıklarını kaydeden Uğurlu, mobil uygulamalar aracılığı ile 15 milyon kişiye hizmet verdiklerini, akıllı telefon kullanımındaki artış ile ilginin arttığını söyledi.

Uğurlu, 2021 yılında Türk ortakları ile beraber Maçkolik’i İngilizler’den satın alıp yerli ve milli hale getirdiklerini belirterek, “Bu bizim için gurur oldu. Maçkolik’i alırken, aynı zamanda Fransa’nın da en büyük spor markalarından biri olan MatchenDirect’i aldık.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

MatchenDirect’in de aynı Maçkolik’in gibi bir platform olduğunu ve Fransa’nın en büyük lokal spor markalarından biri olduğunu aktaran Uğurlu, “Şu anda Türkiye ofisimizden hem Türkiye’nin en büyük spor sitesi ve spor uygulamalarını hem de Fransa’nın en büyük spor sitesi ve uygulamalarını yönetmekteyiz.” ifadelerinde bulundu.

Talep Toplama Süreci Başladı

Emre Uğurlu, Maçkolik’in halka arzı için neredeyse bir yıldır çalıştıklarını söyledi. Milyonlarca kişiyle muhatap olmaya alışkın olduklarını ancak artık yüzbinlerce yeni ortaklarının olacağını belirtti. Bunun için yeni ortaklara her türlü açıklıkta, şeffaflıkta, mevzuata uygun şekilde hesap verebilmek, onları mutlu edebilmek için çok ciddi bir altyapı ve hazırlığın olması gerektiğini kaydetti.

Maçkolik olarak 19-20 Ocak’ta talep toplayacaklarını kaydeden Uğurlu, “İnfo Yatırım konsorsiyum liderimiz ama halkımız 40’a yakın aracı kurumdan taleplerini girebilecekler. 2 gün talep toplayacağız. Çok bilinen bir markayız, halkın teveccühünün çok büyük olmasını bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Talep topladıktan sonra bir hafta içinde de Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacaklarını aktaran Uğurlu, 8,5 milyon lot hisse arz ettiklerini ve 38 liralık sabit bir fiyatla çıktıklarını söyledi. Bireysel yatırımcılara da eşit dağıtım olacağını, dolayısıyla başvuran herkesin Maçkolik’e ortak olma fırsatı olacağını sözlerine ekledi.

Yatırımcı Beklentisi Yüksek

Uğurlu en çok talebin hangi yatırımcı kitlesinden gelebileceğine yönelik soruyu yanıtladı. Neredeyse herkesten talep beklediklerini aktaran Uğurlu, buna neden olarak milyonlarca insanın kullandığı bir marka olduklarını gösterdi.

Spora uzak insanların dahi Maçkolik’in ne iş yaptığını bildiğini belirten Uğurlu, “O yüzden 7’den 70’e, kadından erkeğe çok ciddi talep geleceğini, en azından borsanın içinde olmak, geleceğine ve teknolojiye yatırım yapmak isteyen herkesin olması gereken bir halka arz.” açıklamasında bulundu.

Maçkolik’in 77 personelinin bulunduğunu, dünyanın farklı yerlerinde de farklı işler yapacaklarını vurgulayan Uğurlu, “Halka arzdan alacağımız ivme ile Maçkolik özelinde önümüzdeki yılların çok daha parlak, iyi geçeceğine eminim.” diyerek sözlerini tamamladı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.