Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Macaristan’dan Bitcoin için Yasaklama Çağrısı Geldi

Bitcoin ve kripto paraların engellenmesi çağrısına son olarak Macaristan Merkez Bankası katıldı. Detaylar haberde…
Macaristan’dan Bitcoin için Yasaklama Çağrısı Geldi
Yorum

Macaristan merkez bankası başkanı György Matolcsy, Avrupa Birliği bazında kripto para ticareti ve madencilik operasyonlarını kapsayan bir yasak getirilmesi gerektiğini söyledi.

Matolcsy düzenleyicilerin, AB vatandaşlarının ve şirketlerin açık deniz kripto varlıklarını izlemesi gerektiğini düşünüyor. Kripto para birimlerini finansal piramitlere benzeten merkez bankası başkanı, yasadışı faaliyetlerle ilişkilendirilme eğiliminde olduklarının altını çizdi.

Başkan ayrıca Çin’in geçtiğimiz yılın Eylül ayında kripto para birimi ile ilgili tüm faaliyetleri yasakladığını hatırlattı. Diğer yandan Rusya merkez bankası da bir süredir kripto para ticaretinin yasaklanması gerektiğine dair açıklamalarda bulunuyor.

Rusya tarafında merkez bankası ve maliye bakanlığı, bu konuyla ilgili farklı fikirler barındırıyor. Merkez bankası yasaklamadan yana tavır takınırken, maliye bakanlığı, piyasanın düzenlenmesi gerektiğini savunuyor.

Ülkelerden gelen baskılar ve yasaklama çağrılarına rağmen, kripto para piyasası büyümeye devam ediyor. CoinMarketCap’ten elde edilen son verilere göre piyasanın toplam değeri 2 trilyon dolara yaklaşmış durumda.

En değerli kripto paralar olan Bitcoin ve Ethereum an itibariyle 43.800 ve 3.100 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%