Yatırım yapmaya başla!

Gökyüzünde Enfes Şölen: Lyrid Meteor Yağmuru Başladı!

Geçtiğimiz günlerde başlamış olan Lyrid meteor yağmuru 22 Nisan’dan itibaren net olarak izlenebilecek. İşte detaylar…
Gökyüzünde Enfes Şölen: Lyrid Meteor Yağmuru Başladı!

Evrende her yıl belirli aralıklarla çeşitli meteor yağmurlarına tanıklık etmekteyiz. Gök bilimcilerin en çok ilgisini çeken olayların başında gelen meteor yağmurları, uygun lokasyonlardan izlendiğinde muhteşem bir görsel şölene sahne olmaktadır. Geçtiğimiz aylarda Orinid meteor yağmurunu izlemek için milyonlarca insan gökyüzüne odaklanmıştı.

Eğer meteor yağmurlarına merakınız varsa yeni bir doğa olayı bugünlerde yaşanmaya başlıyor. Bilim insanları tarafından bilinen en eski meteor yağmuru olarak adlandırılan Lyrid, bu hafta yaşanmaya başladı. Bu doğa olayının en yoğun olarak gözlemlenebileceği gün olarak ise 22 Nisan tarihi olduğu vurgulanıyor.

Lyrid Meteor Yağmurunda Zirve Günü!

Büyüleyici doğa olaylarından olan Lyrid meteor yağmuru her yıl 16-25 Nisan tarihlerinde yaşanıyor. Ancak bu süreç içerisinde meteor yağmurunun en net görüldüğü tarih ise 22 Nisan gecesi olarak gösteriliyor.

Eğer Lyrid görsel şölenine canlı olarak tanık olmak istiyorsanız 22 Nisan 2018 tarihi saat 21:30’dan sonra meteor yağmurunu net olarak izleyebilirsiniz. Dünyanın büyük bir kısmından izlenebilecek bu doğa olayı Kuzey Yarımküre’den daha net görülebilecek.

Görsel Şölen Yaşanacak!

Pazar gecesinden itibaren izlenebilecek olan Lyrid meteor yağmurunu, eğer uygun bir konumda iseniz doyasıya izleyebilirsiniz. Yaklaşık 10 günlük bir süreç içerisinde gerçekleşen Lyrid meteor yağmuru, 22 Nisan’da en net haliyle görülecek ve en yoğun anında 10-20 adet meteora ait görüntüye tanık olunabilecek.

Tabiki her meteor yağmurunda olduğu gibi bu doğa olayını da izlemek için havanın açık olması gerekiyor. Ayrıca şehir ışıklarından uzakta ve rakımı yüksek tepelerden Lyrid meteor yağmurunu çok daha net bir şekilde izlemek mümkün olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum