Yatırım yapmaya başla!

Lynk & Co’nun 05 Coupe SUV’u Alplerde Yakalandı!

Lynk & Co'nun son SUV modeli 05'in testleri yapılıyor ve bu sefer daha fazla detaydan söz edildi.
Lynk & Co’nun 05 Coupe SUV’u Alplerde Yakalandı!

Çin ile İsveç’in ortak otomobil markası olan Lykn & Co‘nun yeni 05 SUV’nun testleri sırasında fotoğrafları çekildi. Markanın crossover atağında 02 Serisi’ni görmüştük ve şekil itibariyle benzersiz bir yapıda gösterilmişti. Geely’nin Volvo satın almasından sonra ortak tecrübeler, ortak Lynk & Co’ya aktarılmaktaydı.

Volvo platformlarını kullanan marka, kalite düzeyinde beklentilerin yukarısında bir profil çizmişti. Sabit bir yüz şekillerinde üretilen 01 ve 02‘ye uyumlu olacağını zannettiğimiz 05 Coupe SUV’un, belirgin kısımlarına yorumlayalım!

05 SUV’da da değişim adına çok fazla farklar görmeyeceğiz gibi.

Aslında biz bu modeli daha öncesinde bekliyorduk. Söylentilere göre Nisan ayında kapılarını açan Shanghai Motor Show‘da lansmanı yapılacak zannetmiştik. Sanırız ortaklar işlerini yetiştiremedi.

Aracı daha yoğun kamuflajla da gördüğümüz olmuştu. Biraz daha üzerindekilerden sıyrılan 05’in, beklediğimiz hatları ortaya çıkmış. Çok değişik bir halde gelmeyeceğini bildiğimiz 05’in 01 ve 02 odaklı olduğu anlaşılabiliyor.

Yine köşelerden şişkin olan çamurluğun uç kısımlarına konumlu LED farlara karşı ikinci aydınlatma takımı ızgara üzerinde konumlu.

05 SUV’un merak ettiğimiz arka kısımda farklı noktalar daha belirgin.

Lynk & Co 05 Coupe SUV GörüntüleriBMW X Serisi’ne yönelik şekil alan kupası, arka kısımda oval bir kıvrımla, coupe tipine dönüşüyor. Marka modellerini öncesinde de beğendiğimiz gibi bu aracının da göze hitapta iyi şeyler vereceğine eminiz.

01-02-03’ten sonra 05’in onlardan ayrılacak bir kısmını yakaladık. O da arka aydınlatmaları. Aşırı değişmemiş olsa da stop şekilleri sınıf farkına göre LED’lerin duruş halleri, gözümüze farklı geldi. Siyah zemin üzerinde duran farlar dışında ilginç şekilde tekerlek üzerinde bazı sensörlere rastladık.

Değişkenlik kısımlarına motor bölümünü de ekleyebiliriz.

Lynk & Co 05 Coupe SUV  PrototipSon çıkış yapacak model olmasından şirket içerisindeki de son yeni hareketleri 05 almış olacak. Birincisi; 4×4 sisteme entegre edilen 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman. Diğer tarafta kaput altında ilk seçenek 2.0L bir motor ve 187 beygir gücünde olması bekleniyor.

Çinli şirket 05 Coupe SUV’a 1.5L üç silindirli hibrit motor düzenini verecek. Plug-in hibrit fişli şekilde! 178 ps benzin ve 81 ps’lik elektrik motoruyla güç alacak aracın değerlerinin iyi olacağı aktarıldı. Ve de sadece elektrik modunda 51 km yol alabilecek. Modelin üzerinden kamuflajın ne zaman kalkacağı şimdilik bilinmiyor. Bizler, sonbaharın ilk zamanlarında tanıtılacağını düşünüyoruz. Ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum