Yatırım yapmaya başla!

Lynk & Co’nun 01 SUV’nun İlk Yolculuğu Hollanda’ya Gerçekleşecek!

Lynk & Co, 2020 yılında 01 SUV'un ilk gönderileceği Avrupa ülkesini belirlemiş.
Lynk & Co’nun 01 SUV’nun İlk Yolculuğu Hollanda’ya Gerçekleşecek!

Faaliyetlerini çok hızlı bir şekilde yürüten Lynk & Co, SUV modelini ilk olarak Hollanda’nın Amsterdam kentine gönderme kararı aldı. Neden bu şehrin seçildiğini de yazımızın ilerleyen kısımlarında paylaşacağız. Lynk & Co, bir Geely finansmanında, Volvo teknolojisinde model üreten bir şirkettir. Dünyada trend olan SUV modelle çıkışını yapan Çinli firma, 01 SUV’dan 137 saniyede 6.000 sipariş alarak rekor kırmıştı.

Aracın hem iç hem de dış tasarımı olmak üzere insanların seveceği bir tarzda çizimleri yapılmıştı. Ön siparişlerin alındığı model için gönderimler 2020 yılında başlayacak. Ömür boyu garantili arabalarıyla tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken Lynk & Co’nun Hollanda hikayesine bakalım!

Amsterdam’ın otomobilleri sevmemesi, şirketi ilk buraya yönlendirmiş.

Alain Visser, “Amsterdam, otomobilleri beğenmeme ününe sahip, belirleyici bir şehir. Orada başlarsak, araçlarımızın modern durumlarda rahatlık ve uygunluğunu gösterebileceğimizi düşünüyoruz. Diğer şehirlere geçtiğimizde, üzerinde çalışacak harika bir pazarlama deneyimimiz olacak.” dedi. Önceki haberlerimizde Lynk & Co’nun Çin’in ardından ilk olarak hangi Avrupa ülkelerine gönderileceğini sıralamıştık. O ülkeler Amsterdam dışında Berlin, Brüksel ve Londra şeklindeydi. İngiltere için lansmanın bu sene gerçekleştirileceği ancak gönderimlerin 2020 yılında olacağı söylendi.

Visser’ın dediği gibi Hollanda şehrinde insanlar otomobil alımlarına yatkın değilmiş. Açıkçası bu bilgiyi biz de ilk olarak duyduk. Burası Geely sermayeli marka için pilot ve önünü görebileceği bir bölge olacak. Burada alınan bilgi ve tecrübelerle diğer pazarlarda daha profesyonel yaklaşımlar sergileyecekler.

Şirketin arkasında Volvo gibi bir gücün olması, ortak çıkartılan modeller üzerinde sistemin kusursuz çalışması sağlanıyor. Keza 01 SUV modeli XC40’ın üretildiği platformda üretimi yapılacak.

Çinli markanın ilk gönderim modeli dediğimiz gibi 01 SUV olacak şekilde hibrit ve plug-in hibrit motorlarla gerçekleştirilecek. Fiyat konusunda ise firma VW’nin crossover modellerini geçmeden ona yakın bir aralıkta tutacağını söyledi.

Abonelik sistemleri üzerinde de çalışamalar yapacak Lynk & Co, müşterilerine en az 1 ay boyunca herhangi bir ceza almadan araçlarını kullanma şansı verecek. Visser, gelecekteki marka müşterilerinin ne kadarlık kısmının aboneliğe yatkın olduğunu tam olarak kestiremediğini açıkladı. %90 ve %10 oranlarını kapsayan iş modellerinin olduğunu söyledi.

Güzel bir benzetmeyle abone sistemini tanımlayan yönetici, diğer marka sistemlerinin kılık değiştirmiş geleneksel kiralama olduğunu, Lynk & Co’nun ise Spotify gibi ancak yine de CD satmak gibi bir şey olduğu şeklinde anlattı. Açıkçası Neo’nun 8 SUV modeli ile aldığı darbenin aksine bu Çinli şirketin beklenenden daha fazla satış yapması ve dünya piyasasında tutunacağını düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum