Yatırım yapmaya başla!

Lynk & Co 01 İtalya’da Garip Tavan Radarıyla Görüntülendi!

Lynk & Co'nun Çin'de satışları devam eden 01 SUV modeli, İtalya'da yakalandı ve garip bir teçhizatla.
Lynk & Co 01 İtalya’da Garip Tavan Radarıyla Görüntülendi!

Lynk & Co, Geely’nin maddi desteği ve Volvo’nun tecrübesiyle açılan ortak Çinli bir otomobil markasıdır. Birkaç senedir piyasada kendini gösteren Lynk & Co, Avrupa’da 01 SUV’nun son denemelerini yaparken görüntülendi. Carscoops‘tan görüntülerini aldığımız 4×4 aracın bazı gariplikleri vardı. Dış donanımlarda görülen farklıkların, 01’in otonom sürüşüyle ilgili olduğunu öğrendik.

Markanın kompakt SUV geçişlerinde kullanılan platform, Volvo’nun XC40‘ından gelmekte. Tasarım, sağlamlık ve yüksek teknolojili bir mimari yapıdan çıkan 01 SUV’un İtalya’da çekilen görüntülerden, özerk sürüşte daha iyi bir seviyede olacağını düşünüyoruz.

01 SUV’un Çin üretimiyle Avrupa için gönderilecekler arasında, bu radar sistem farkı var.

Aracın çevresinde değişimler gözlemledik. Garda Gölü yakınlarında dış kısmından incelenen 01 SUV, kendine özgü alıcılarla dolu. Çinlilerin otonom üzerine çalıştığı anlaşılabiliyor. Tamponların her iki köşesinde sensörler bulunuyor. Bildiğimiz tampona gömülü park sensörlerinin onlarca katı büyüğü şeklinde.

Aracın ön kısmına geçtiğimizde orta panjur kısmına monteli bir tamamlayıcı sensör görmekteyiz. Aynı zamanda bu cihazın kamera olma şansı yüksek.

Aracın ön cephesindeki cihaz tipi ve yerleşimleri farklı dursa da tavan kısmı daha enteresan.

Tavan raylarına bağlı olarak duran bu çok da bilmediğimiz cihaz yine özerk sürüşe dair bir veri toplayıcısı gibi duruyor. Çıtaların arka kısmına bakan tarafında bir sistem merkezi bulunuyor ve marka olarak SICK yazıyor. Araştırıldığında SICK, Alman bir şirket olup, otonom araçlar için bir takım sensör, radar ve çözüm üretici şirket olarak çalışıyor.

Bu demek oluyor ki Lynk & Co, 01 SUV’un Avrupa versiyonlarında gelişmiş bir otonom sürüş teknolojisi üzerine çalışıyor. Bu kısım gerçekten bizde merak uyandırdı. Ortaklardan Volvo’da bu alanda iyi çalışmalar yapıyor ve UBER ile süreçleri tamamlıyor.

Muhtemelen yeni bir yazılım türüyle birlikte, yüksek seviyeli özerk sürüş paketi deneniyor. Ya da olağan otonom sürüşten daha iyi verim için SICK’ın kaliteli sensör çalışmalarından yararlanılıyor.

01 SUV, XC 40 ile aynı platform üzerinden çıktığı için motor kısımları da ortak kullanılıyor. Çin’deki Volvo’nun geliştirdiği 1.5L 3 silindirli 147 ps‘lik benzinli, 2.0L 4 silindirli 187 beygirlik motorlarla gelmesi bekleniyor. Yine de İtalya’da yakalanan bu aracın içerisinde ne var bilemiyoruz. Belki Avrupa pazarına özel bir motor çalışması olabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum