Yatırım yapmaya başla!

Lykn & Co’ya Çizilen Etkileyici Coupe Karoser Tasarımı!

Tianbo Ma'dan gelen Lynk & Co coupe formlu araç çizimi, kabin içi uygulamalarıyla da ilgimizi çekiyor!
Lykn & Co’ya Çizilen Etkileyici Coupe Karoser Tasarımı!

Çin ve İsveç arasında kurulan ortaklık köprüsü Lynk & Co için bir prototip çizimle karşılaşıyoruz. Geely, akıllı yatırım ögelerine kattığı Volvo markasıyla birlikte, işleri en üst seviyeye getirme çabası içerisindeydi. İmaj ve insanları daha çok çekecek isim olan Volvo ile devam etmek yerine ikili arasında Lynk & Co isminde bir şirket kurularak, ileri teknolojiye sahip otomobil üretimine girişilmişti. Crossover tarzındaki 02 modeli herkesin hoşuna gitmişti.

Yine, güzel otomobillerin ortaya çıkması için çabalayan bir tasarımcı da Çin – İsveç karşımı mantıklı bir coupe modellemesini gösterdi. Tianbo Ma, aracında fütüristik bir duruşla birlikte, otonom ve elektriksel bir yapıyı benimsemiş. Neden Lynk & Co’ya yaptığı ile ilgili bir bilgi olmasa da bize güzel şeyler hissettirdiği kesin!

Kaput kısmına baktığımızda modelin elektrikli otomobil üzerine düşünüldüğü belli oluyor.

Gözüken ön yüzün bugünkü araçlarımıza daha soft halleri verilsede, farklı olduğu kesin. Çizgi halinde aşağı kadar uzanan kısım, Led aydınlatmalara ait. Sade hatlara sahip Lynk & Co konseptin, düğme ile açılan bir bagaja sahip olduğunu düşünüyoruz.

Görsellerde de gördüğümüz üzere tasarımcı coupe karoserini köpekli çiftlere yönelik yapmış.

Köpekli aileler için araç içerisinde farklı bölümlere yer verilmiş. Mantık olarak önde veya arkada konumlu motorun kaplayacağı kısımları hayvanlar için değerlendirilmiş. Sizden bağımsız gibi dursa da kabinin mantıklı kullanılışıyla evcil hayvanlarınızla çok yakın seyahat edeceksiniz.

Sportif hayat seçimine eklenecek bu coupe Lynk & Co ile vakitleriniz daha eğlenceli geçirmeniz isteniyor!

Tasarımcının kafasında oluşturduğu profil ve jant seçimlerini Genesis’in Essentia konsept spor otomobiline benzettik. Hatta kapı açılış stillerine kadar aynı form izlenmiş. Beyaz gövde rengi ile karşımıza çıkan spor modelde gullwing kapılar benimsenmiş. Jantlara yapılan fırça darbeleriyle muazzam bir şekil çıkartılmış.

Tianbo Ma, markanın geleneksel parça yapısını da unutmamış.

Güneş paneli gibi duran cam tavandan sonra Lynk & Co ile Porsche stillerinin bir karışımını görüyoruz. Arka çamurluktan yükselen çıkıntılar, bir uçak kanadını andırıyor. İnce stop farlarla beslenen oval arka yapının 992 yeni nesil 911 ile benzerliğini sizde farketmişsinizdir.

Üretimi yapılabilecek bir spor coupe otomobil çizimi gayet başarılı. Köpekli çiftler için düşünülen kabin içi farklı alanlarla da güzel fikirler ortaya atılmış. Lynk & Co’nun crossover ve sedan yapılardan sonra sizce böyle bir coupe otomobil üretmeli mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum