Yatırım yapmaya başla!

Uber’in Rakibi Lyft de Japonya’nın Çekişmeli Taksi Pazarına Girmek İstiyor!

Lyft Başkanı John Zimmer, şirketin geleceğine yönelik planları ve son döneme damgasını vuran Facebook veri skandalı hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Zimmer’in açıklamaları;
Uber’in Rakibi Lyft de Japonya’nın Çekişmeli Taksi Pazarına Girmek İstiyor!

Lyft’in kurucusu ve başkanı John Zimmer, Tokyo’daki NEST’te önemli açıklamalarda bulundu. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in içinde olduğu durumla ilgili yorum yapan Zimmer, “kullanıcı güveninin ve veri gizliliğinin bütün şirketler için en öncelikli şey olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Günümüzde şirketlerin teknoloji sayesinde geçmişteki şirketlere kıyasla çok daha fazla insanı etkileme gücüne sahip olduğunu belirten Zimmer, bu nedenle gizliliğe de daha çok özen gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Lyft’in yeni abonelik planlarıyla ilgili konuşan Zimmer, bu hareketin araç sahipliğine alternatif sunarak “kullanıcı davranışını değiştirmeyi” amaçladığını belirtti.

Lyft’in Başkanı John Zimmer Açıklamaları ABD’deki hanehalkının her yıl bir araba için ortalama 9 bin dolar ödediğini söyleyen Zimmer, araç paylaşımının 10 yıl içinde en yaygın ulaşım şekli olacağını dile getirdi. Uber’in dünya çapındaki rakipleri arasında yer alan Lyft’in kurucusu ayrıca şirketin ne zaman halka arz edileceği yönündeki sorulara “en uygun zamanda” cevabını verdi.

Yeri gelmişken, Lyft’in 2017’nins on çeyreğindeki gelirinin bir önceki yıla kıyasla % 168 oranında artarak 1 milyar doları geçtiğini de belirtelim.

Lyft 2017'nin Son Çeyreğinde 1 Milyar Dolar Gelire UlaştıTüm bunların yanı sıra John Zimmer, paylaşılamayan Japon taksi pazarına da girme planları olduğundan bahsetti. Japonya’da hizmet vermeyi çok istediklerini ve bu pazara yönelebileceklerini ifade eden Zimmer, dünyadaki en kazançlı taksi pazarı olarak bilinen ülkeye girmek için fırsat kollayacaklarını vurguladı.

Diğer taraftan; Uber ile Sony’nin de arka arkaya hamle yaptığı Japon taksi pazarında Lyft’in ne kadar şansının olacağı biraz şüpheli.

Lyft Japon Taksi Pazarına gİrmek İstiyorNitekim Didi Chuxing, Toyota, JapanTaxi, Line gibi pek çok şirketin rekabet ettiği Japonya pazarındaki çekişme fazlasıyla sert ilerliyor. Kısacası; taksi şirketlerinin rakiplerini geçebilmek için milyon dolarlık hamleler yaptığı Japon pazarında, Lyft’in ne kadar ayakta kalabileceğine fazla umutlu bakılmıyor.

Çünkü bunun Lyft’in ilk küresel hamlesi niteliğindeki Kanada’ya açılışı kadar kolay olmayacağı öngörülüyor. Ne diyorsunuz, Uber’in ABD’deki en büyük rakibi olan Lyft, sizce de Japon pazarına giriş konusunda acele etmiyor mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum