Yatırım yapmaya başla!

LVMH Tiffany’yi Satın Almakla İlgilendiğini Doğruladı, Hisseler Arttı

Fransa’nın lüks devi Louis Vuitton Moet Hennessy, olası bir satın alma hakkında Tiffany & Company’ye yaklaştığını açıkladı.
LVMH Tiffany’yi Satın Almakla İlgilendiğini Doğruladı, Hisseler Arttı

Dünyanın en büyük lüks grubu olan LVMH, ortaya atılan satın alma haberlerini doğrulayarak ABD’li lüks mücevher şirketi Tiffany’ye yaklaştığını şöyle açıkladı:

“Son pazar söylentileri ışığında, LVMH Group, Tiffany ile olası bir işlem hakkında ön görüşmelerde bulunduğunu doğrulamaktadır. Bu tartışmaların herhangi bir anlaşmayla sonuçlanacağına dair hiçbir güvence olamaz.”

Konuya aşina olan bir kaynak Bulgari ve Louis Vuitton gibi lüks markaların yanında daha pek çoğunu içeren LVMH’nin Tiffany’ye hisse başına yaklaşık 120 dolar değerinde teklif önerdiğini söyledi.

LVMH Tiffany'yi Satın Almakla İlgilendiğini DoğruladıBu da 14.5 milyar dolarlık bir satın alma teklifine eşdeğer olacaktı ki bu da Fransız grubun bugüne kadarki en büyük alımı anlamına gelecekti. Ayrıca 120 dolarlık teklifin, Tiffany hisselerinin Cuma günkü 98.55 dolar seviyesindeki kapanış fiyatı için keskin bir prim olacağı görüldü. Nakit açısından zengin LVMH, satın almayla ilgilendiğini doğrulasa da herhangi bir finansal detay vermedi.

Duruma aşina olan başka bir kaynak ise Fransız grubunun bu ayın başlarında Tiffany’ye bağlayıcı olmayan bir ön teklif verdiğini dile getirdi.

LVMH Tiffany Hisse Başına 120 Dolar Teklif Etti LVMH hisseleri açılış öncesi yapılan işlemlerde yüzde 1 seviyesinde artarak en son Temmuz ayında görülen yüksek seviyelere ulaştı. Cowen analistleri; “LVMH bir anlaşma için yeterli finansal kapasiteye sahip ve aynı zamanda birçok stratejik ve finansal sinerji bekliyoruz” dedi.

Kaynaklara göre LVMH’nin teklifini gözden geçirmek için danışmanlar kiralayan Tiffany’nin Çinli turistler ABD alışveriş merkezlerinde daha az harcama yaptığı için ticaret savaşından etkilendiği bildirdi. Bu durum son çeyrekte lüks mücevher şirketinin satışlarına baskı yapmıştı.

Yine de kuyumculuk, lüks ürünler sektöründeki en parlak ve en hızlı büyüyen noktalardan biri olarak ortaya çıkmaya devam ediyor. Diğer taraftan LVMH’nin Tiffany’ye olan ilgisini doğrulayan haberlerin ardından Avrupalı saat ve mücevher firmalarının hisseleri açılış öncesi işlemlerde en iyi kazançları sağladı. Pandora yüzde 2.8, Salvatore Ferragamo yüzde 3.7, Swatch ve Richemont ise sırasıyla yüzde 1.6 ve yüzde 1.9 artış kaydetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum