Yatırım yapmaya başla!

LVMH Milyar Dolarlık Anlaşmayla Lüks Otel Grubu Belmond’u Satın Aldı!

Fransa’nın dev lüks tüketim malları üretici Louis Vuitton Moet Hennessy, lüks otel grubu Belmond’u 2.6 milyar dolarlık anlaşmayla satın aldı. Detaylar aşağıda;
LVMH Milyar Dolarlık Anlaşmayla Lüks Otel Grubu Belmond’u Satın Aldı!

Fransa’nın dev lüks tüketim malları üretici Louis Vuitton Moet Hennessy, lüks otel grubu şirketi 3.2 milyar dolar değere ulaştıracak bir anlaşmayla satın almayı kabul ettiğini açıkladı. Buna göre LVMH Belmond’a hisse başına Perşembe günkü kapanış fiyatının yüzde 40 fazlasına tekabül eden 25 dolar ödeyeceğini belirtti.

2019’un ilk yarısında kapanması beklenen işlemin Belmond’un özkaynaklarını 2.6 milyar dolar değere ulaştıracağı, şirketin değerini ise borç dahil olmak üzere 3.2 milyar dolar yapacağı söylendi. Bu noktada 30 Eylül 2018’de sona eren 12 aylık dönemde Belmond’un toplam kazançlarının 572 milyon dolar ve düzeltilmiş faiz vergi amortisman öncesi karının da 140 milyon dolar olduğu bilgileri verildi.

40 yıl önce Hotel Cipriani’yi satın alarak kurulan Belmond’un aralarında dünyanın en güzel destinasyonlarının da bulunduğu birçok otele ve lüks yolculuklara sahip olduğu kaydedildi.

LVMH Belmond'u Satın Aldı Ayriyeten 24 farklı ülkede faaliyet gösteren şirketin ikonik mülkleri arasında Venedik’teki Hotel Cipriani, Portofino’daki Hotel Splendido, Rio de Janeiro’daki Copacabana Palace, Oxfordshire’daki Le Manoir aux Quat’Saisons gibi birçok ünlü mekanın olduğu söylendi. Nihayetinde bu satın almayla birlikte LVMH’nin lüks otel dünyasındaki varlığını önemli ölçüde artıracağı belliydi.

Tarih, miras ve sonsuz deneyimlerle eş anlamlı olan Belmond’un deneyimli bir yönetim ekibine sahip ve Cheval Blanc evleri için ideal bir tamamlayıcı olduğu bilgileri de vurgulandı.

LVMH Lüks Otel Dünyasında Önemli Hamle  Belmond'u Satın Aldı Belmond’un yönetim kurulu başkanı Roland Hernandez de anlaşmanın hissedarları için cazip bir değer sağladığını ve LVMH’nin Belmond’un yeri doldurulamaz varlıklarını ve güçlü yönetim ekibini takdir ettiğini dile getirdi.

Belmond’un başkanı Roeland Vos da anlaşmanın çalışanlar da dahil tüm hissedarlar için heyecan verici bir gelişme olduğunu vurgulayarak; “LVMH’nin dünya standartlarındaki marka ailesinin bir parçası olarak Belmond’un sonsuz, türünün tek örneği lüks deneyimlerinin yeni bir seviyeye ulaşacağına eminiz” açıklamasında bulundu. LVMH’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Bernard Arnault da bu satın almanın LVMH’nin misafirperverlik dünyasındaki varlığını önemli şekilde artıracağını aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum