Yatırım yapmaya başla!

Lüksün Anlamını Değiştiren Süper Yat: “Silver Fast”

Lüksün Anlamını Değiştiren Süper Yat: “Silver Fast”

Masmavi sularda keşfedilmemiş koylara seyahat etmek, sanırım herkesin hayalini süsler. Yeryüzüyse bu konuda o kadar cömert ki sadece keşfedilenlerden oluşacak bir listeye sayfalar yetmez. İnsan eli değmeyen yerlerin, bilinenlerden kat kat fazla olduğu da biliniyor. Gelin şimdi gözlerimizi kapatalım ve sizlerle eşi benzeri olmayan bir yolculuğa çıkalım. Hayalini kurduğumuz gezide bize eşlik edecek lüks taşıtı Silver Fast isimli süper yat olarak belirledik. Peki, lüks ile özdeşleşen o kadar yat varken neden bu tasarım?

Öncelikle herkes hayallerini süsleyen yolculuğun kusursuz olmasını ister. Bunu bize sağlayacak bir üretim şu an mevcutsa o da Avustralyalı süper yat üreticisi Silveryachts’ın ellerinden çıkan Silver Fast’tan başkası olmaz! Deniz taşıtları özellikle dar yaşam alanlarıyla bilinir. Silver Fast’ta bunu sorun yapmanıza gerek yok! Zira 77 metrelik uzunluğu, eşsiz konforunu doyasıya yaşamanız için düşünülmüş. Metalik gümüş rengiyse lüks sözcüğünü tanımsız bırakacak cinsten. Süper yatın yüksek hızı da rengini anımsatan kurşundan farksız. Etkilendiniz değil mi? Ama acele etmeyin derim; çünkü Burgess tarafından satışa sunulan süper yatın sadece yüzeysel özelliklerinden bahsettim. İç tasarımı ve performansı, bu yatı neden seçtiğimizi fazlasıyla anlatıyor. Şimdi sıkı durun; çünkü demir alıyoruz!

İşte karşınızda Silveryachts firmasından lüksün anlamını değiştiren süper yat:

Silver Fast ve Performans Özellikleri

Silver Fast ve Performans ÖzellikleriSilver Serisi’nin 4. modeli olan Silver Fast, tamamen alüminyumdan yapılmış bir gövdeye sahip. Ayrıca yakıt hususunda oldukça tasarruflu olan süper yat, uzun menzilli seyirlerde de oldukça ekonomik. Avustralya’dan Avrupa’ya yakıt takviyesi yapmadan 21 günde ulaşabileceği açıklanan yat, bu özelliğiyle de ne kadar tasarruflu tüketim yaptığını kanıtlıyor.

Silver Fast, Batı Avustralya’da bulunan Perth’den Sri Lanka’ya yaptığı 3.200 deniz mili uzaklığındaki yolculuğunda saatte yaklaşık 17 not hızla yalnızca 400 litre yakıt harcamış. 18 not süratle 4.500 deniz mili yapabilen Silver Fast, uygun şartlar sağlandığında maksimum 27 not hıza çıkabiliyor. Bu süper yatın uzun menzilli seyir hızı, 20 ila 22 not olarak belirtilmiş. Tüm deniz devletleri arasında uzun yolculuklarda denenmiş olan tasarım harikası, ince gövde tasarımı sayesinde dalgaları kolaylıkla kesiyor.

Silver Fast ve Performans ÖzellikleriSilver Fast, gece yolculuklarında 18 ila 20 deniz milinde seyrederek oldukça sessiz ve sarsıntısız bir seyahat vaat ediyor. Ayrıca kıyıya demir atıldığınızda, Quantum marka dengeleyiciler sayesinde yatın yalpalanma riski en aza indiriliyor. Silver Fast’in su altında kalan kısmı 2.6 metre olarak tasarlanmıştır. Bu özelliği de süper yatın Maldivler, Güney Pasifik ve Bahamalar gibi sığ sularda rahatlıkla ilerleyebilmesini sağlıyor. Sonuçta bu süper yatın belli başlı performans özellikleri bunlar. İsterseniz biraz da tasarımına değinelim.

Silver Fast’in Kusursuz Tasarımı

Silver Fast'in Kusursuz TasarımıAeorodinamik gövdesi ve metalik gümüş rengi ile oldukça ayrıcalıklı görünen süper yat, Espen Oino tarafından tasarlanmış. Silver Fast’in iç tasarımında adı geçen isim ise Vain İnteriors’dan Andreas Holnburger. Hem ferah hem de lüks görünmesi istenen yatta, tik ağacından yapılmış paneller ve gri cam aynaların kullanıldığını görüyoruz. Metalik boyalı duvarlar ve deri basamaklı merdivenlerin yer aldığı tekne, sipariş üzerine tasarlanmış sayısız unsurla donatılmış.

Silver Fast'in Kusursuz TasarımıYatın ana güvertesi panoramik görüntüler sunan büyük camlı pencereler ile dizayn edilmiş. Yatın arka tarafında, büyük bir ekrana sahip olan sinema odası yer alıyor. Ayrıca bir kış bahçesinin de bulunduğu ana güverte, misafirlerine eşsiz yaşam alanları sunar nitelikte. Açık ve kapalı yemek odaları olan yatta, mevsim ne olursa olsun bulunduğunuz konumdan hoşnut oluyorsunuz. Silver Fast’ta dikkatimizi çeken bir diğer unsur da yine arka tarafında bulunan modern lobi. Burası, 70.000 watt gücünde olan son teknoloji ürünü bir ses sistemi ile donatılmış.

Silver Fast'in Kusursuz TasarımıGelelim yatın odalarına. Üst kat tamamıyla yatın sahibi olacak kişi için hazırlanmış. Büyük bir elbise odası, yatak odası, banyo, çalışma odası, gerçekten takdire şayan gözüküyor. Misafir odaları ise 3 VIP süit ve 4 misafir dairesi olmak üzere toplam 16 kişiyi ağırlayacak kapasiteye sahip. Deniz seviyesinde bulunan “beach cluba” baktığımızdaysa karşımıza; tam donanımlı bir spor salonu, spa hizmetleri verilen bir sauna, buhar odası ve güzellik salonu çıkıyor. Diğer taraftan güneşlenme güvertesinde 8 kişilik lüks bir jakuzi bulunuyor. Süper yatın satış fiyatı yaklaşık 88 milyon dolar olarak belirtilmiş. Ne diyelim, alana şimdiden hayırlı olsun.

Engin denizlere açılmak ve keşfedilmemiş yerlere seyahat etmek, sanırım hepimizin hayalidir. Bu rüyanızı kusursuz bir şekilde gerçekleştireceğiniz bir süper yat varsa; şüphesiz o, Silver Fast’tan başkası olamaz! Marmaris’in birbirinden güzel koylarında, bu lüks yatın güvertesine uzanmış ve güneşin keyfini doyasıya çıkartıyorsunuz. Ne dersiniz gerçekten rüya gibi değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum