Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lüksemburg Ukrayna’ya 100 Tanksavar Yolluyor

Rusya’nın kendi topraklarına girmesiyle başlayan işgale 5 gündür direnen Ukrayna’ya bir destek de Lüksemburg’dan geldi. İşte detaylar…
Lüksemburg Ukrayna’ya 100 Tanksavar Yolluyor
Yorum

Lüksemburg Başbakan Yardımcısı François Bausch, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Ukrayna’ya 100 adet tanksavar silahı ile 20 bin adet mühimmat ve çadır teslim etmeye karar verildiğini söyledi. Bu dayanışmanın Ukrayna’yı işgale karşı mücadelesinde desteklemek için yapıldığının altını çizdi.

Rusya ile Ukrayna heyetleri Belarus’taki görüşmelerine devam ederken, Ukrayna’nın Kırım ve Donbass da dahil olmak üzere Ukrayna’daki tüm Rus birliklerinin geri çekilmesini talep ettiği belirtildi.

Bu arada Kazakistan Dışişleri Bakanı Muhtar Tleuberdi, müzakere taraflarının buna ihtiyacı olması halinde Kazakistan’ın Ukrayna ve Rusya arasında müzakereler için bir yer sağlayabileceğini bildirdi.

İnsani kayıpların büyük endişe kaynağı olduğunu söyleyen Tleuberdi, “Hem Rus hem de Ukrayna halklarının bizim için kardeş milletler olduğu açık, bu yüzden kesinlikle endişeliyiz. Kendi açımızdan, elimizden gelen her şekilde yardım etmeye hazırız. “ dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu