Yatırım yapmaya başla!

Lüksemburg Toplu Taşımayı Ücretsiz Yapan İlk Ülke Olacak!

Lüksemburg, toplu taşıma araçlarını ücretsiz hale getirecek ilk ülke olmaya hazırlanıyor. İşte ayrıntılar;
Lüksemburg Toplu Taşımayı Ücretsiz Yapan İlk Ülke Olacak!

Avrupa’nın en küçük ama en zengin ülkelerinden Lüksemburg, toplu taşıma araçlarını ücretsiz hale getirecek ilk ülke olmaya hazırlanıyor. Trafik yoğunluğunun problem olduğu ülkede, Başbakan Xavier Bettel liderliğinde seçilen koalisyon hükümetinin planlarına göre tren, tramvay ve otobüslerdeki biletler önümüzdeki yaz itibariyle kaldırılacak.

Uygulamanın yaklaşık 110 bin kişiyi ilgilendireceği belirtilirken, 2013’ten bu yana Lüksemburg Başbakanı olan Xavier Bettel başkanlığındaki hükümetin hem trafik sorununu hem de çevre kirliliğini azaltmak için toplu taşıma alanına odaklandığı vurgulandı.

İşte bu nedenle de Xavier Bettel liderliğindeki koalisyon hükümeti, ülkedeki tüm toplu taşıma ağının ücretsiz hale getirilmesini istedi.

Lüksemburg Toplu Taşımayı Ücretsiz YapacakZaten mevcut sistemde Lüksemburg toplu taşıma araçlarını kullanan 20 yaş ve altındakilerden ücret alınmıyordu. Yeni uygulama ise önümüzdeki yaz itibariyle başlatılacak ve Lüksemburg bu özelliğiyle dünyada bir ilke imza atacaktı. Sonuçta, toplam nüfusu 600 bin olan Lüksemburg’da trafik sorunu ciddi bir problemdi.

Öyle ki 600 binlik toplam nüfusun 110 binlik kısmı, ülkeyle aynı ismi taşıyan başkentte yaşıyordu ve bunun yanında şehre her gün dışarıdan 400 bin kişi geliyordu.

Lüksemburg  Trafik Sorununa ve Çevre Kirliliğine Çözüm Toplu Taşımayı Ücretsiz YapacakAyrıca kaynaklardaki verilere göre Fransa, Belçika ve Almanya’dan günlük yaklaşık 200 bin kişinin çalışmak için Lüksemburg’a geldiği belirtildi. İşte bu sorunlara çözüm bulmak için Lüksemburg, tüm toplu araçlarını ücretsiz hale getirmek için adım attı.

Öte yandan; Lüksemburg, keyif amacıyla esrar üretimi, satışı ve kullanımını tamamen serbest bırakan ilk Avrupa ülkesi olacağı yönündeki haberlerle de dikkat çekmişti.

Lüksemburg  Esrar Yasallaştıran İlk ülke 6 hafta süren görüşmelerin ardından kurulan koalisyon hükümeti, esrarın yasallaştırılmasını programına almış ve öncelikli hedeflerinden biri haline getirmişti. Koalisyonun hamlesinin arkasında, yasa dışı uyuşturucu ticaretinin ve suçların önünü kesmek, uyuşturucunun kullanıcılara verdiği zararı en aza indirgemek amaçları vardı.

Çünkü esrar satışı devlet denetiminde yapılacaktı, bu da maddenin belirli kalitenin altına düşmemesini sağlayacaktı. Yeni yılda yasa tasarısı haline gelerek parlamentoya sunulacak teklifin onayı sonrasında Lüksemburg, Avrupa’da esrarı serbest bırakan ilk ülke olacaktı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum